Що буде з цінами на оренду житла в Києві? Експерт дав прогноз

Київ, будинки
Вартість оренди житла змінюється із настанням холодів. Фото: Depositphotos

Після того, як у Києві зросли ціни на оренду житла, протягом останніх трьох місяців спостерігається зворотна тенденція. Й очікується, що цієї зими масового попиту на квартири не буде.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Денис Суділковський, бренд- та бізнес-директор компанії ЛУН, пояснив, що ціни зросли влітку, а з наближенням холодів відбувається корекція.

"Оренда найбільш чутлива до міграційних процесів, і якщо в червні-вересні спостерігали повернення киян додому, а з ними – і заторів, то очікувати масового приїзду чи переїзду ВПО до столиці на час блекаутів не варто", – повідомив він у коментарі для Delo.ua.

За словами експерта, в 2022 році ціни на оренду житла зафіксувалися на весь холодний період, й цьогоріч можна очікувати на подібну тенденцію.

Оренда в Києві: ціни на квартири

Як свідчать дані застосунку Bird, вартість оренди квартир у Києві за останні три місяці знизилася на 10%. Медіанна ціна станом на листопад 2023 року така:

  • 13 000 грн – для 1-кімнатної квартири (на 3,7% менше порівняно з серпнем);
  • 17 000 грн – для 2-кімнатної (на 10,5% менше порівняно з серпнем);
  • 28 200 грн – для 3-кімнатної (на 14,5% менше порівняно з серпнем).
Так виглядає зміна медіанної ціни на оренду квартир у столиці. Зображення: Bird

Найчастіше люди шукають квартири з великою вітальнею та спальнею, й через збережений попит ціна на таке житло впала найменше, повідомили в пресслужбі додатку.

Коли вигідніше знімати квартиру?

У компанії ЛУН для Delo.ua розповіли, що традиційно найбільший пік оренди припадає на серпень, що повʼязано з початком навчального сезону.

А от найменший попит спостерігається взимку й на початку весни.

Торік, коли РФ почала масово атакувати енергетичну інфраструктуру України, тренд зберігся, але відчутно більшим попитом на період блекаутів почали користуватися приватні будинки й таунхауси. Передусім – через наявність автономного опалення (печей чи камінів) та можливість поставити генератор.

Джерело фото: ua.depositphotos.com