НБУ курс:

USD

41,61

+0,10

EUR

43,82

--0,03

Готівковий курс:

USD

41,90

41,85

EUR

44,30

44,15

В Україні запустили електронний містобудівний кадастр: навіщо він потрібен

В Україні запустили електронний містобудівний кадастр
Фото: t.me/mintsyfra

Відтепер взаємодія з містобудівною інформацією, документами та їх погодження відбуватиметься в електронній системі, у якій буде вся інформація про будівництво в місті: документи, інформація про будівлі, їх енергоефективність та інші дані.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Зазначається, що запуск містобудівного кадастру на державному рівні допоможе пришвидшити процеси будівництва та сприятиме підвищенню прозорості й захисту сфери від махінацій.

У відомстві зауважують, що усі дії в електронних реєстрах та системах здійснюються за допомогою логінів та паролей, тож кожен крок легко відстежити.

Що буде у містобудівному кадастрі

Як повідомляють у Мінцифри, містобудівний кадастр — це екосистема, яка обʼєднує 7 систем та реєстрів у сфері будівництва:

  • Реєстр містобудівної документації;
  • Єдина державна електронна система у сфері будівництва;
  • Реєстр будівель і споруд;
  • Адресний реєстр;
  • Реєстр адміністративно-територіальних одиниць;
  • Електронна система ціноутворення;
  • База даних енергоефективності будівель.

Як наголосив очільник Мінцифри Михайло Федоров, раніше будівельна сфера вважалася однією з найкорумпованіших. Українці роками не могли отримати будівельні документи: їх губили, підробляли чи гальмували розгляд, щоб отримати хабарі. А обсяги хабарів у галузі становили близько 3 млрд грн щорічно.

"80% людей, які користувалися будівельними послугами в офлайні, стикалися з корупцією. Неможливо було навіть уявити, що звести власний будинок можна без хабаря чиновникам.Коли ми відкрили колишній будівельний реєстр Держархбудінспекції (ДАБІ), побачили найгірший сценарій з усіх, які можна було уявити. Хаос, сліди багаторазового переписування даних, їх приховування. Єдиним рішенням стало створення нового, електронного реєстру та подальша цифровізація всіх будівельних послуг", - зауважив міністр.

Він додав, що цифровізація мінімізувала людський фактор та прибрала чиновника з процесів. Завдяки цьому стало легше контролювати процеси й запобігати корупції.

Зауважимо, з 1 жовтня 2024 року в Україні на державному рівні офіційно запустили підприємство "Адміністратор містобудівного кадастру", яке також адмініструватиме Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та Єдиний державний реєстр адрес (ЄДРА).

Кабінет міністрів схвалив проєкт постанови про експериментальний проєкт щодо впровадження містобудівного кадастру на державному рівні ще 11 серпня.

Нагадаємо, з початку роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) в Україні до неї було заведено майже 6 мільйонів електронних документів.