Вперше в Європі на аукціоні продадуть тиранозавра. У Швейцарії показали лот

тиронозавр аукціон швейцарія
У Швейцарії презентували скелет гігантського тиранозавра, якому 67 млн років. Його мають продати у Цюріху 18 квітня 2023 року. Фото: Koller Auktionen AG

У Швейцарії презентували скелет гігантського тиранозавра, якому 67 млн років. Його планують продати у Цюріху 18 квітня 2023 року. 

“Очікується, що величезного хижака на ім’я TRX-293 Трініті, куплять за 5-8 млн швейцарських франків (5,43-8.7 млн дол США), коли його буде виставлено на продаж у Цюриху”, - повідомило агентство Reuters

Висота тиранозавра сягає 3,9 метра, а довжина — 11,6 метра. Це лише втретє скелет T-Rex виставили на аукціон, до того ж, вперше його можна придбати у Європі.

Скам’янілі TRX викликають величезний інтерес, адже майже всі інші скелети зберігаються в музеях. Два інших тиронозавра, які знайшли в Північній Америці продали у 1997 та 2020 роках за 8,4 та 31,8 млн дол.

“Це не зліпок і не копія, це оригінал. І їх дуже мало, дуже мало. Насправді приблизно до 1970 або 1980 років було менше дюжини тиранозаврів, більшість з них вже були в музеях Сполучених Штатів", - пояснив палеонтолог з Музею динозаврів Аатхал у Швейцарії Ханс Якоб-Сібер.

Нагадаємо, у 2022 році аукціонний дім Christie's заявив про проведення серії торгів, які мають підтримати гуманітарні ініціативи в Україні та допомогти зберегти культурну спадщину країни. У ході трьох благодійних аукціонів організатори планували зібрати щонайменше 1 мільйон доларів. Кошти передадуть організаціям, які займаються гуманітарною допомогою та збереженням культурної спадщини України.

У серпні 2022 року на аукціоні продали автомобіль принцеси Діани Ford Escort за $ 851 070. 

У листопаді 2022 року на аукціоні за понад $1 млрд продали найдорожчу колекцію творів мистецтва, що належить співзасновнику Microsoft Полу Г. Аллену.