- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Апеляційний суд зобов'язав демонтувати "храм-МАФ" у Києві
Північний апеляційний господарський суд зобов’язав демонтувати "храм-МАФ" – Десятинний монастир Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ МП, який розташований на території Музею історії України в Києві.
Про це 14 вересня повідомила пресслужба Міністерства культури.
Зазначається, що апеляційна інстанція, як і Господарський суд міста Києва, зобов звільнити ділянку від незаконно збудованого храму.
"Храм-МАФ": що відомо про споруду
Десятинний монастир Різдва Пресвятої Богородиці відкрили в 2009 році. Як зазначають у Мінкульті, храм був побудований без жодних дозволів та розташований у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво. При цьому він порушує ансамбль історичного археологічного комплексу "Десятинна церква".
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua"Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Крім того, заклад, що знаходиться в споруді, поширює антиукраїнські наративи та працює на країну-агресора вже 14 років поспіль", – зазначили в Міністерстві.
Суд за позовом від Національного музею історії України щодо знесення об’єкта почався у 2020 році.
Як розповідав у січні поточного року тодішній міністр культури Олександр Ткаченко, релігійна громада УПЦ МП не отримувала жодних дозволів на будівництво та використання земельної ділянки. Сама будівля споруджена без затвердженого проєкту й не введена в експлуатацію у встановленому порядку.
У лютому суд зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованої споруди. Після цього УПЦ МП подала апеляцію.