- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
На Миколаївщині піймали аферистку, що обдурила 500 родин зниклих та полонених військових (ФОТО)
Слідчі Первомайського райвідділу поліції Миколаївської області за оперативного супроводу облуправління Служби безпеки України повідомили про підозру в шахрайстві 23-річній жительці Первомайська.
Як повідомляють поліція, СБУ та прокуратура, вона ошукувала громадян під виглядом допомоги у пошуку військових, які зникли безвісти або потрапили до полону під час військової агресії Росії проти України.
За даними слідства, в соціальній мережі Facebook фігурантка викладала позитивні відгуки з фейкових сторінок про нібито успішні результати такої допомоги, до яких прикріплювала посилання на попередньо створені групи "Пошук зниклих 2022" та "Повертайся живим".
Дівчина як адміністраторка використовувала ці групи для спілкування з громадянами, які зверталися до неї для пошуку родичів та близьких. Там же було вказано номер її власної банківської картки для перерахування коштів нібито для вирішення "поточних" питань з пошуку зниклих. Однак, отримавши кошти, аферистка припиняла зв’язок з клієнтами, не надаючи їм ніяких "детективних послуг".
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaВ поліції та прокуратурі кажуть, що, за попередніми підрахунками, у такий спосіб шахрайка привласнила близько 220 тисяч гривень, ошукавши 50 громадян з різних регіонів. В СБУ ж заявляють, що справжні масштаби діяльності шахрайки були на порядок більшими: обдурила вона понад 500 родин бійців ЗСУ на загальну суму майже 2 мільйона гривень, а 50 фактів - це лише задокументована кількість.
Під час обшуків за адресою проживання фігурантки було виявлено 20 мобільних телефонів, планшет та 64 SIM-карти, які вона постійно змінювала для маскування оборудки. Все вилучене правоохоронці направили на проведення експертних досліджень.
Її підозрюють за частинами 1 та 2 статті 190 Кримінального кодексу (шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому). Максимальне покарання за це - позбавлення волі до трьох років. Наразі суд обрав зловмисниці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
"Слід зазначити, що незважаючи на те, що жінці було повідомлено про підозру у вчиненні шахрайських дій, вона продовжила свою протиправну діяльність", - додають при цьому в прокуратурі.
Правоохоронці наразі продовжують встановлювати потерпілих від протиправних дій підозрюваної. Тим, хто зіштовхнувся з випадками шахрайства, пов’язаного із темою військовополонених, радять звертатися до Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення осіб, незаконно позбавлених волі внаслідок агресії проти України, який працює при СБУ, за номером +380676508332 у Viber, WhatsApp та Telegram.