- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Суди у більшості випадків скасовують штрафи від ТЦК: три основні причини
За 5 місяців з моменту введення в дію нових норм щодо порушення правил військового обліку щонайменше 314 справ щодо скасування штрафів від ТЦК станом на початок жовтня знайдено у судовому реєстрі. У більшості випадків суд скасовує штрафи.
Про це повідомляє "Опендатабот".
Зазначається, що щонайменше 314 справ про оскарження штрафів від ТЦК розглянули українські суди з червня по жовтень поточного року — вже після введення нових правил та штрафів за порушення правил військового обліку.
"Подібних справ більшає з кожним місяцем: якщо в червні їх було лише 10, у вересні кількість звернень досягла 148. Від початку жовтня вже розглянуто 34 справи", - підкреслюють аналітики.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaТри основні причини скасування штрафів
В "Опендатабот" повідомляють, що у більшості випадків суди залишаються на боці позивачів та скасовують штрафи.
Аналітики виділяють три основні причини скасування штрафів:
- недотримання ТЦК процедури накладення штрафу.
- відсутність переконливих доказів вчинення порушень громадянами.
- штрафи накладаються за період, коли нові норми ще не набули чинності, що є підставою для їх скасування.
Зазначимо, що з початку року на примусове виконання передано майже 12 тисяч штрафів за порушення військового обліку.
Як перевірити штрафи
Від початку року до виконавчої служби загалом було передано понад 12 тисяч штрафів за порушення військового обліку від ТЦК та СП. Перевірити інформацію про ваші можливі штрафи від ТЦК можна у Опендатаботі.
Аби перевірити, чи не накладено штраф, перейдіть на сторінку сервіса в Опендатаботі, введіть своє ПІБ та дату народження. А для того, щоб не пропустити подібні нові штрафи, підпишіться на безкоштовний моніторинг за ІПН в сервісах Опендатабота — в Telegram/Viber.
Необхідність оновлення даних військовозобовязаним
Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби, президент Володимир Зеленський підписав документ 16 квітня. Закон набрав чинності 18 травня.
Згідно з ним, всі чоловіки віком 18-60 років були зобов'язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані.
Щоб спростити процедуру оновлення даних, Міноборони запустило мобільний додаток Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Він дозволяє оновити дані без відвідування ТЦК.
Джерело фото: ua.depositphotos.com