НБУ курс:

USD

41,54

-0,00

EUR

45,00

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,55

41,48

EUR

45,30

45,10

Українці в Європі песимістичніші щодо часу, необхідного для перемоги у війні, ніж у самій Україні - опитування

Українці в Європі песимістичніші щодо часу, необхідного для перемоги у війні, ніж у самій Україні - опитування
Фото: Facebook/GeneralStaff.ua

49% мешканців України очікують, для перемоги у війні з Росією Україні потрібно кілька місяців чи ще менший строк. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

32% вважають, що на це знадобиться півроку-рік, а ще 30% - більше року. Натомість не вірить в перемогу України 1% (зокрема 2% на заході країни). Решта ж 20% не змогли дати відповідь на це запитання.

В свою чергу, серед українців у Європі настрої більш песимістичні: лише 12% оцінюють необхідний для перемоги час у кілька місяців, а 23% - у півроку-рік. Натомість 40% вважають, що на це піде більше року, а не вірять в перемогу взагалі 3%. Не дали відповідь 22% таких опитаних.

Опитування в Україні було проведене 7-10 липня методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) в усіх регіонах, крім окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв'язок.

Вибіркова сукупність склала 2000 респондентів. Вибірка є репрезентативною за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 складає не більше 2,2%.

Опитування ж українців, які знайшли тимчасовий прихисток у країнах Європи після 24 лютого 2022 року, було проведене 4-10 липня. Результати були зважені з використанням актуальних даних Управління верховного комісара ООН у справах біженців щодо показників українців, які подали заяву на отримання притулку або в рамках аналогічних національних програм захисту.

Опитано було через платформу Rating Online 2000 респондентів у 31 країні Європи. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 складає не більше 3,2%.