НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Уряд запропонував нові правила використання електрошокерів поліцією

Уряд запропонував нові правила використання електрошокерів поліцією
Фото: depositphotos

Кабінет Міністрів України затвердив законопроект, що вносить зміни до статті 45 Закону України "Про Національну поліцію", розширюючи можливість використання електрошокерів поліцейськими не лише для самозахисту, а й під час затримання осіб, що підозрюються у серйозних злочинах і чинять  опір. Про це повідомляє пресслужба МВС України.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Однією з ключових новацій законопроекту є розширення переліку підстав для використання електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії. 

Наразі закон дозволяє їх застосування лише для відбиття нападу на поліцейського, іншу особу або об'єкт під охороною, а також для відбиття нападу тварини. 

Однак згідно з пропонованими змінами, поліцейські зможуть застосовувати електрошокери не лише для відбиття нападу, але й під час затримання осіб, які підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, чинять опір, застосовують фізичну силу проти поліцейського або намагаються втекти з-під варти.

Водночас законопроект вводить заборону на використання електрошокерів у ділянці голови, шиї та статевих органів, що спрямовано на забезпечення безпеки затриманих осіб та мінімізацію ризику травмування.

За словами заступника міністра внутрішніх справ Богдана Драп'ятого, розширення підстав для використання електрошокерів обумовлене тим, що цей спеціальний засіб дозволяє значно зменшити ризик травмування або смерті правопорушника порівняно з вогнепальною зброєю. 

Він додав, що застосування електрошокерів є поширеною практикою у поліції багатьох країн світу, і запропоновані зміни спрямовані на підвищення ефективності роботи української поліції та забезпечення безпеки як правоохоронців, так і громадян.

Законопроект розроблено відповідно до плану законопроектної роботи Верховної Ради на 2024 рік. Після схвалення урядом він буде переданий на розгляд парламенту.

Джерело фото: ua.depositphotos.com