НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Випереджаючи Афганістан: 30% території України небезпечні

сапер
Фото: ДСНС

174 тис. кв. км, або близько 30% території України, зазнали бойових дій й потребують обстеження та очищення від вибухонебезпечних предметів, залишених окупантами. Таким чином, Україна є найбільшою замінованою територією у світі, випереджаючи Афганістан і Сирію.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив аналітичний центр GLOBSEC.

Територію, що потребує розмінування, досі дуже важко оцінити або навіть отримати доступ до неї, оскільки бойові дії все ще тривають: близько 18% території України залишається під окупацією.

Харківська і Херсонська області залишаються найбільш забрудненими регіонами з усіх звільнених територій, оскільки російські війська були присутні там протягом більш тривалого періоду часу. Характер проблеми розмінування відрізняється від ситуації до лютого 2022 року: по-перше, бойові дії були важчими і тривалішими; по-друге, було розгорнуто набагато більше вибухонебезпечних боєприпасів, і, нарешті, площа потенційно забрудненої території збільшилася в 10 разів.

Зазначається, що російські війська «винахідливі» у встановленні мінних пасток: вони встановлюють пристрої на тварин, трупи, а також подвійні і потрійні міни-пастки на дорогах, полях і в лісах. Росіяни також навмисно обирають для розмінування сільськогосподарські угіддя, щоб унеможливити їх використання.

Темпи робіт з розмінування дуже повільні. З лютого 2015 року 16 000 кв. км у Донецькій і Луганській областях потребували очищення, з яких 7000 кв. км на підконтрольних Україні територіях.

Фактичний розмір територій, очищених у 2015-2021 роках, становив 414,56 кв. км (що становить лише 5,9% потенційно забруднених територій на підконтрольних територіях і 2,5% потенційно забруднених територій як на підконтрольних, так і на непідконтрольних територіях). Усі оператори разом очищали в середньому 64 кв. км на рік, причому більшу частину роботи виконували спеціальні служби Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ. Міжнародні неурядові оператори (HALO Trust, DDG і FSD) разом узяті очищали в середньому 1,89 кв. км на рік.

Нагадаємо, Україна потребує міжнародної допомоги в розмінуванні територій, в тому числі земель сільськогосподарського призначення, наголосив міністр аграрної політики та продовольства: 470 тис. га земель сільськогосподарського призначення заміновано, наразі обстежено лише 17,5% територій, з них 57 тис. га – сільськогосподарського призначення.