- Категорія
- ІТ та Телеком
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Цифровий безвіз став ближчим: Кабмін ухвалив постанову про е-довірчі послуги

Уряд підтримав постанову, яка затверджує обов’язковий для зберігання перелік документів, отриманих внаслідок надання електронних довірчих послуг.
Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.
Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні
Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації.
Зазначається, що постанова також регулює процес передавання повноважень з надання цих послуг, якщо попередній надавач припиняє діяльність. Це забезпечить приведення у відповідність до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку ЄС.
У Мінцифри зауважили, що ухвалення постанови дає змогу чітко регулювати надання е-довірчих послуг та наближає українське законодавство до вимог європейських і міжнародних стандартів. А також дає змогу запровадити механізм безперервного надання е-довірчих послуг у разі припинення діяльності окремого надавача.
"Продовжуємо створювати сприятливі умови для функціонування та розвитку сфери е-довірчих послуг", - заявили у відомстві.
Що входить до переліку електронних довірчих послуг
Електронні довірчі послуги це:
- створення, перевірка та підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
- формування, перевірка й підтвердження чинності сертифіката електронного підпису, печатки, автентифікації вебсайту;
- формування, перевірка та підтвердження електронної позначки часу;
- реєстрована електронна доставка;
- зберігання кваліфікованих електронних підписів, печаток, електронних позначок часу й сертифікатів, пов’язаних з цими послугами.
Нагадаємо, в кінці червня Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка визначає організаційно-методологічні, технічні й технологічні умови для надавачів послуг е-ідентифікації та е-довірчих послуг, а також порядок їх перевірки.
Це означає, що надавачі послуг е-ідентифікації та кваліфіковані надавачі е-довірчих послуг матимуть чіткі вимоги до надання послуг, до своїх працівників, а також вимоги з безпеки та захисту інформації.
Додамо, що законопроєкт №6173 про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементацію законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації було прийнято Верховною Радою в цілому у грудні 2022 року.
Фото: ua.depositphotos.com