- Категорія
- ІТ та Телеком
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Експерти рекомендують обережно використовувати ChatGPT для криптоінвестицій
ChatGPT може стати асистентом для криптоінвесторів-початківців та допомогти у пошуку інформації, навчанні, підготовці звітів. Але люди мають перевіряти відповіді штучного інтелекту (ШІ) та не ділитися особистою інформацією. Про це видання Delo.ua розповідає у статті "Тестуємо ChatGPT. Чи стане штучний інтелект "оракулом" для криптоінвесторів".
Так, фінансовий аналітик Андрій Шевчишин каже, що ChatGPT не ділиться прогнозами щодо поведінки криптовалют.
"Справа в тому, що розробники заздалегідь передбачили можливість "складних" інвестиційних питань та ризику судових розглядів, якщо ШІ радітиме, куди інвестувати, а куди - ні. І йдеться не лише про криптовалюти, а про будь-які інвестиційні інструменти", - пояснює Шевчишин.
Також варто пам’ятати, що ChatGPT не може формулювати прогнози, оскільки ШІ навчався на даних 2021 року.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Звичайно, що ШІ не може знати останніх тенденцій та новин, щоб скомпілювати їх у якесь рішення", - говорить експерт.
Водночас з цим, чат-бот може стати хорошим помічником для навчання саме інвесторам-початківцям, впевнений Шевчишин, але наразі він може допомогти тільки в простих питаннях, наприклад, рекомендаціях літератури або курсів.
Своєю чергою, аналітик компанії "Центр біржових технологій" (ЦБТ) Максим Орищак говорить, що ШІ для криптоіндустрії може бути корисним в обмеженому режимі.
"ChatGPT може знайти інформацію, запропонувати прочитати інформацію, відповісти на теоретичні питання. Але цей чат непридатний для прогнозування. Тому криптоінвесторам ШІ може допомогти у зборі теоретичнох інформації щодо активів для інвестицій. Але для цього також можна спокійно використовувати Google", - пояснює Орищак.
Також під час спілкування із ШІ експерти рекомендують виконувати такі правила безпеки:
- Не надавайте ChatGPT особисті дані. Оскільки ШІ може використовувати інформацію для будь-якої мети.
- Критично ставтеся до відповідей. Оцінюйте їх як підказки, а не істину в останній інстанції.
- Враховуйте мовну специфіку. Задаючи питання, використовуйте кілька варіантів, перефразовуючи питання.
- Задавайте ШІ уточнюючі питання. Зокрема, можна запитати: "Які ще варіанти вирішення", "Як ще можна вирішити" та ін.
Раніше співзасновник Apple Стів Возняк застеріг, що при використанні штучного інтелекту нечесними гравцями в світі ускладниться виявлення шахрайства та дезінформації.
Більше про те, чим може бути корисний ChatGPT в криптоінвестиціях, читайте у статті Delo.ua "Тестуємо ChatGPT. Чи стане штучний інтелект "оракулом" для криптоінвесторів".