- Категорія
- Промисловість
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Гендиректор OpenAI працює над створенням мережі заводів із виробництва чипів
Сем Альтман, генеральний директор компанії OpenAI, яка є розробником ChatGPT, планує вкласти мільярди доларів від світових інвесторів у виробництво мікросхем та створити мережу заводів із виробництва напівпровідників.
Про це пише Bloomberg.
Зазначається, що Альтман проводив переговори з кількома великими потенційними інвесторами, аби залучити кошти для будівництва заводів із виробництва мікросхем.
За даними видання, серед компаній, які брали участь у перемовинах, G42 Group, яка спеціалізується на розробці штучного інтелекту і базується в Абу-Дабі, та японська холдингова компанія SoftBank Group Corp., яка спеціалізується на телекомунікаційних технологіях.
За словами джерел Bloomberg, OpenAI планує співпрацювати з провідними виробниками мікросхем, а мережа майбутніх заводів матиме глобальний масштаб.
"Перемовини між гендиректором OpenAI та інвесторами перебувають на ранній стадії, і повний список залучених партнерів наразі не відомий", - пише видання.
У статті йдеться про те, що Альтман занепокоєний тим, що в міру того, як штучний інтелект стає все більш поширеним, у світі може виникнути дефіцит мікросхем. Крім того, прогнози щодо виробництва мікросхем, пов’язаних зі штучним інтелектом, не відповідають попиту.
"Будівництво одного сучасного заводу потребує десятки мільярдів доларів, а створення мережі таких потужностей займе роки. Лише переговори з G42 були зосереджені на залученні від 8 до 10 млрд доларів", - пише Bloomberg.
Нагадаємо, стартап OpenAI, який є розробником ChatGPT, перебуває на початковій стадії переговорів про залучення нового раунду фінансування з оцінкою $100 млрд. В разі успіху OpenAI отримає звання одного із найдорожчих стартапів у світі.
Нещодавно компанія OpenAI запустила онлайн-магазин GPT Store для платних користувачів ChatGPT, де люди можуть ділитися персоналізованими версіями популярного чат-бота. Згодом даний магазин дасть можливість користувачам заробляти гроші на своїх творіннях.