НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Продаж комп'ютерів Apple впав на 40% - Bloomberg

комп’ютер, ноутбук
Фото: Pixabay

Поставки персональних комп'ютерів Apple Inc. скоротилися на 40,5% в першому кварталі, що ознаменувало важкий початок року для виробників ПК, які борються з надлишком непроданих запасів.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на звіт International Data Corporation (IDC).

Поставки всіх виробників ПК разом узятих скоротилися на 29% до 56,9 млн одиниць і впали нижче рівня початку 2019 року, оскільки сплеск попиту, викликаний віддаленою роботою в епоху пандемії, вичерпався.

Серед лідерів ринку Lenovo Group Ltd. і Dell Technologies Inc. зареєстрували падіння більш ніж на 30%, а HP Inc. - на 24,2%. Жоден великий бренд не залишився осторонь від спаду, а Asustek Computer Inc. замикає топ-5 з падінням на 30,3%.

Уповільнення споживчих витрат за останній рік призвело до двозначного зниження поставок смартфонів і накопичення надлишку серед провідних світових постачальників мікросхем пам'яті. Samsung Electronics Co., який постачає пам'ять для портативних пристроїв, а також настільних і портативних комп'ютерів, заявив, що скорочує виробництво пам'яті після того, як повідомив про свій найнижчий прибуток з часів фінансової кризи 2009 року.

Позитивним моментом є те, що попит на системи охолодження дає виробникам час і простір для внесення змін, оскільки багато заводів вивчають варіанти виробництва за межами Китаю. Apple поступово диверсифікує географію виробничої бази, оскільки наростаюча напруженість у відносинах між Вашингтоном і Пекіном загрожує порушити ланцюжок поставок.

Нагадаємо, що у першому кварталі 2023 року кількість інвестиційних угод зі стартапами в США впала більш ніж наполовину, порівняно з аналогічним періодом минулого року.