НБУ курс:

USD

41,88

--0,05

EUR

43,51

--0,07

Готівковий курс:

USD

42,31

42,23

EUR

44,40

44,15

Через російську агресію херсонські фермери продають ранню картоплю за безцінь

Через російську агресію херсонські фермери продають ранню картоплю за безцінь

Сезон реалізації овочів нового врожаю в Україні набирає обертів. У продаж вже масово почала надходити картопля врожаю 2022 року. Але купити її можуть не всі.

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Цього сезону є свої нюанси. Так, традиційно основним постачальником ранніх овочів на більшу частину території України виступала Херсонська область. Але на сьогоднішній день Херсонська область окупована російськими загарбниками і на місцях встановлена ​​тимчасова окупаційна влада.

Через російські блокпости практично неможливо поставляти будь-яку продукцію з Херсона в інші регіони України, і водночас покупці з Криму та південних регіонів країни-загарбника безперешкодно закуповують плодоовочеву продукцію в українських фермерів.

Тут простежуються цікаві закономірності з торгівлі однією і тією ж продукцією у різних напрямках. Так, на сьогоднішній день у продаж вже масово почала надходити картопля врожаю 2022 року. Але купити її можуть не всі.

Оптові партії картоплі нового врожаю в Херсонській області реалізовуються покупцям з Криму та РФ по 10-12 грн/кг ($0,34-0,41/кг), у той же час покупці з інших регіонів України за ту саму продукцію платять уже не менше 30-50 грн/кг ($1,03-1,71/кг), що в середньому у 3,5 рази дорожче, ніж ціни на картоплю нового врожаю у Херсонській області.

При цьому незадоволені залишилися обидві сторони. Споживачі з центральних регіонів країни на сьогоднішній день не завжди можуть собі дозволити заплатити таку високу ціну за картоплю нового врожаю, а херсонські виробники в більшості випадків змушені продавати його в середньому в 1,6 рази дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.

Зазначимо, у 2022 році через окупацію Херсонської області Україна може недоотримати близько 68% урожаю помідорів. У результаті, якщо місцеві фермери не зможуть закрити внутрішню потребу, Україні доведеться нарощувати імпорт.