- Категорія
- Бізнес
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Юристи Жеваго вимагатимуть повернення газу, через який у Коболєва провели обшуки
Акціонери ПрАТ "Укренергозбут" повернули контроль над компанією і вимагали повернення 305 млн кубометрів природного газу на суму 2,2 млрд грн, відчуженим у 2020 році. Про це йдеться у відповіді юристів Жеваго, повідомляє "Еспресо.TV"
"Ми дякуємо правоохоронним органам, які нарешті відреагували на наші законні вимоги та запити розібратися в ситуації, порушити кримінальні справи та розслідувати корупцію та шахрайство з боку керівництва НАК "Нафтогаз України" та всіх задіяних у цій шахрайській схемі осіб. Ми також сподіваємось, що всі винні у цьому крадіжці будуть притягнуті до відповідальності", – повідомляють юридичні консультанти Костянтина Жеваго.
Вони заявили, що компанія "Укренергозбут", на користь якої намагалися передати газ, була шахрайським чином вкрадена у Костянтина Жеваго та за допомогою "чорних" нотаріусів/реєстраторів переоформлена на нібито нового власника/бенефіціара, прописаного в ДНР/ЛНР.
Далі, як зазначає "Еспресо.TV", НАК "Нафтогаз України" намагався через "Укренергозбут" передати газ чи грошовий еквівалент його вартості на фінкомпанію "Фін-Інвест".
"Листи від законних акціонерів ПАТ "Укренергозбут", які є власниками 305 мільйонів кубометрів природного газу, ми попереджали пана Коболєва, пана Перелома та всіх інших, що всі особи, які намагалися отримати газ, що належить компанії "Укренергозбут", будуть притягнуті до відповідальності", – додали юридичні консультанти.
Нагадаємо, 1 лютого Державне бюро розслідувань провело обшуки у колишнього глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва.
Причина обшуку – справа щодо незаконної передачі 305 мільйонів куб. м природного газу із власності країни.
"Керівництво "Нафтогазу" України за зверненням "Укртрансгаз" погодило документи щодо укладання мирової угоди з комерційними структурами без належних повноважень та підстав. Саме на підставі рішення керівництва державної компанії господарський суд міста Києва затвердив мирову угоду, що дозволило наприкінці 2020 року вивести з власності держави 305 мільйонів кубометрів природного газу. За висновками експертів, сума підтвердженого збитку становить 2 млрд 182 млн грн", – наголосила речник ГБР Ольга Чиканова.