ФДМУ спробує продати Одеський завод шампанських вин в охоронній зоні та з пам'ятниками архітектури - ЗМІ

ФДМУ спробує продати Одеський завод шампанських вин в охоронній зоні та з пам'ятниками архітектури - ЗМІ
ФДМУ спробує продати Одеський завод шампанських вин в охоронній зоні та з пам'ятниками архітектури - ЗМІ

1 лютого Фонд держмайна України проведе конкурс із продажу "Одеського заводу шампанських вин". Об'єкт приватизації містить безліч «неприємних сюрпризів» для потенційних інвесторів.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За повідомленням Цензор. net , про це пише « РБК- Україна» у матеріалі «Приватизація Заводу шампанських вин в Одесі: що не так для покупців та одеситів» .

За інформацією РБК, у конкурсній пропозиції ФДМУ не вказується те, що 1,6 га землі, на якій знаходиться об'єкт приватизації, має статус охоронної зони. Відтак у цьому місці заборонено будь-яке будівництво.

" Земля не є об'єктом продажу в рамках конкурсу, і формально ФДМ продає лише завод. І навіть якщо покупець піде на покупку цього "кота в мішку", то ці проблеми стануть уже не проблемами продавця, а покупця ", - йдеться у матеріалі.

Також зазначається , що кілька будівель на території ОЗШВ є пам'ятками архітектури, які охороняє держава. Автор наголошує, що в тендерній документації SPF Weston ця інформація розкривається, однак, лише в розширеній частині.

" Краткое же описание объекта, опубликованн ое на сайте аукциона "Prozorro Продажі ", по какой-то причине упоминает, что статусом памятника архитектуры обладает лишь входная арка завода. То, что здание Главного корпуса №1 площадью 6398,2 кв. м. также охороняється державою, вдається дізнатися лише на 6-й сторінці файлу ФДМ ", - повідомляє РБК .

Ще однією проблемою для потенційного покупця вказуються договори оренди всіх приміщень майнового комплексу на строк до 2035 року. У цьому дані договору юридично зобов'язують будь-якого нового потенційного власника виконувати їх у обсязі.  

У матеріалі повідомляється, що на останній сесії Одеської обласної ради місцеві депутати більшістю голосів направили звернення до Фонду держмайна та Міністерства культури та інформаційної політики України. Обласна рада закликала обидва відомства не допустити заст ройки в охоронній зоні на території ОЗШВ на Французькому бульварі та сприяти розвитку культурного центру біля об'єкта.

« Рішення Фонду держмайна про продаж ОЗШВ не містить жорстких обмежень чи вимог щодо розвитку проекту для майбутніх інвесторів. Тому не виключений варіант абсолютно неконтрольованого розвитку території. Значить і в цьому випадку потенційний інвестор цілком може зустріти на своєму шляху не лише нормативні перепони щодо забудови цієї ділянки Французького бульвару, а й громадську протидію ”, – йдеться у статті.