У Міносвіти анонсували обов'язкову охорону шкіл із сигналами тривоги та тренуванням учнів

У Міносвіти анонсували обов'язкову охорону шкіл із сигналами тривоги та тренуванням учнів
Фото: Гостомельська селищна рада

Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет зазначає, що в українських закладах освіти будуть посилені безпекові заходи, оскільки новий навчальний рік відомство рекомендує розпочати в школах 1 вересня в очному режимі. Про це він сказав в ефірі національного телемарафону.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як вказав міністр, цим зараз МОН займається разом із керівниками обласних управлінь освіти і науки, місцевими громадами, Міністерством розвитку громад і територій, Міністерством внутрішніх справ та Держслужбою з надзвичайних ситуацій.

"Учора відбулася нарада під головуванням президента України. Разом із колегами з МВС, Мінрегіону та інших установ обговорили підготовку до нового навчального року. Для учасників освітнього процесу буде створено паспорт безпеки, у закладах обов'язково буде охорона, спеціальне обладнання для сповіщення сигналу тривоги, а для дітей проводитимуться виховні та тренувальні години", - повідомив чиновник.

При цьому, за словами Шкарлета, заклади фахової передвищої та вищої освіти за рішенням керівника такого закладу зможуть розпочати освітній процес вже у серпні. Початок навчального року та форми навчання в закладах ПТО визначатимуть місцеві органи управління освітою.

"Ми всі потребуємо соціалізації та закликаємо до очного формату навчання, якщо це можливо... У разі активних бойових дій в окремих областях рекомендуємо розпочати освітній процес виключно в дистанційній формі (відповідно до рішення керівника ОВА). Ще раз наголошую: безпека, життя та здоров'я всіх учасників освітнього процесу є першочерговою умовою роботи", - додав Шкарлет.

Шкарлет зазначив, що безпекою шкіл займатимуться спеціальні комісії, які вирішено створити у місцевих військових адміністраціях. Їх будуть очолювати профільні заступники керівників цих адміністрацій, а до їх роботи обов'язково будуть залучені представинки ДСНС.