Найбільші нафтосервісні компанії йдуть із Росії (Оновлено)

Найбільші нафтосервісні компанії йдуть із Росії (Оновлено)

Чотири найбільші світові нафтосервісні компанії Halliburton Co, Schlumberger, Baker Hughes та Weatherford оголосили про припинення роботи в Росії з урахуванням нових американських санкцій, введених у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Про це повідомляє видання "Бізнес-Цензор".

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Так, компанія Schlumberger у своїй заяві повідомила, що призупинила нові інвестиції у російські проекти та використання своїх технологій у Росії.

"Ми вирішили негайно призупинити нові інвестиції та впровадження технологій у наші операції в Росії. Ми продовжуємо активно стежити за цією динамічною ситуацією і виконуватимемо будь-яку діяльність у повній відповідності до чинного міжнародного законодавства та санкцій", - зазначив головний виконавчий директор Schlumberger Олів'є Ле Пеш.

Інша компанія Halliburton також оголосила про негайне припинення роботи над майбутніми проектами у Росії через санкції.

"Кілька тижнів тому компанія припинила всі постачання окремих санкційних деталей та продукції до Росії. Halliburton там не має активних спільних підприємств", – зазначається на сайті компанії.

Пізніше про зупинення нових інвестицій у свої операції в Росії оголосила ще одна з найбільших нафтосервісних компаній – Baker Hughes.

"Компанія продовжує дотримуватися чинного законодавства та санкції, так само як і виконує поточні договірні зобов'язання", - йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті компанії.

При цьому 20 березня про звільнення з Росії заявила остання з великої четвірки нафтосервісних компаній - Weatherford

"З моменту початку кризи ми продовжували оцінювати нашу діяльність і вжили низку заходів у відповідь. Після введення санкцій щодо Росії 24 лютого 2022 року, ми призупинили поставки і негайно призупинили будь-які нові інвестиції або розгортання нових технологій в Росію. У нас немає активних спільних підприємств або партнерств з Росією", - сказано у прес-релізі на сайті компанії.

У "велику четвірку" нафтосервісних компаній входять Halliburton, Schlumberger, Baker Hughes і Weatherford, котра ще не коментувала свої операції в Росії. Ці компанії спеціалізуються на розробці рішень та послуг для енергетичної галузі на етапах пошуку вуглеводнів до будівництва свердловин та оптимізації видобутку.

Нагадаємо, 8 березня Сполучені Штати Америки заборонили імпорт нафти та газу з Росії.