НБУ курс:

USD

41,57

+0,13

EUR

45,35

+0,18

Готівковий курс:

USD

41,60

41,53

EUR

45,50

45,35

Окуповану ЗАЕС можуть повністю зупинити у разі загрози

Окуповану ЗАЕС можуть повністю зупинити у разі загрози

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС), що знаходиться в Енергодарі, у разі найменшої загрози втрати контролю над нею може бути повністю відключена.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко.

"Ми постійно моніторимо ситуацію із ЗАЕС разом із ГІЯРУ, і є чітке розуміння того, що вона вже в яскраво-червоній зоні. Але поки що диспетчерські команди виконуються і станція тримає режим, ми не зупиняємо. Але сценарій, за яким станція може вийти з під контролю повністю і ми її зупинимо, також розглядається", – сказав він.

Юрій Бойко додав, що у рамках підготовки до сталого проходження опалювального сезону розглядається сценарій із повною зупинкою ЗАЕС.

За його словами, до такого рішення призведуть "найменші рухи у бік втрати контролю за станцією".

При цьому він зазначив, що енергосистема України готова та здатна впоратися з наслідками такого рішення.

Зазначимо, що ЗАЕС було окуповано російськими військами ще на початку березня. При цьому МАГАТЕ неодноразово заявляла про наміри її відвідати, про що домовляється як з українською, так і російською сторонами. Проте виконувач обов'язків президента "Енергоатому" Петро Котін заявляв, що вважає неприйнятними переговори МАГАТЕ з РФ та візит її представників до ЗАЕС під час окупації.