НБУ курс:

USD

41,24

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,66

41,60

EUR

44,20

44,00

Як відкрити рахунок PayPal в Україні: покрокова інструкція

PayPal
Система PayPal - один із лідерів в своєму сегменті, що дозволяє їй диктувати обсяги комісій і зборів з користувачів

PayPal - міжнародна електронна платіжна система, в якій зареєстровано більше 400 млн користувачів. В Україні вона запрацювала в березні 2022 року, щоб допомогти її громадянам та біженцям користуватись глобальними фінансовими послугами в умовах повномасштабної війни. Для тих, хто ще не встиг оформити онлайн-гаманець, редакція Delo.ua підготувала покрокову інструкцію по його відкриттю.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Сервіс PayPal 17 березня 2022 року вийшов із гучною заявою про початок роботи в Україні, майже одночасно з виходом з російського ринку. По факту українці не отримали доступ до повного функціоналу сервісу, підприємці з України і зараз не можуть використовувати його для ведення бізнесу. Втім, відкриття PayPal навіть з частковим функціоналом дозволило багатьом українцям допомагати фінансово рідним та друзям, які були змушені виїхати за кордон або, навпаки, залишитися в Україні.

Наразі в Україні ця платіжна система відкрита для реєстрації, але через відсутність в країні законодавчої бази для регулювання обігу електронних грошей місцеві клієнти можуть лише:

  • отримувати оплату на свій рахунок PayPal;
  • переказувати гроші іншим користувачам платіжної системи;
  • робити покупки в іноземних інтернет-магазинах та маркетплейсах.
Стартова сторінка системи повідомляє про відсутність комісій для українців, що дозволить підтримати їх у війні з РФ. Тут і далії ілюстрації зроблені в ході користування системою.

В країнах, де PayPal працює повноцінно, користувачі додатково можуть вносити кошти на свій рахунок за допомогою мобільного телефону, знімати гроші в банкоматах й касах банків, а також відкривати кредитні лінії.

Навіщо мені відкривати рахунок в PayPal?

В першу чергу - щоб робити інтернет-покупки за кордоном. На великих торгівельних платформах eBay чи Amazon продаються, наприклад, запчастини до б/в техніки, колекційні вироби або вживані товари, які просто відсутні в Україні. Для таких покупок PayPal демонструє швидкість та зручність, за допомогою цієї платіжної системи можна розрахуватись з будь-яким магазином або відправити гроші особі, знаючи лише її адресу електронної пошти або номер телефону. Інші переваги платіжної системи:

  • універсальність - доступ до рахунку можливий з комп’ютера або телефона, через застосунок в App Store чи Google Play;
  • можливість виводити кошти на картки українських банків;
  • безкоштовний переказ грошей всередині сервісу;
  • PayPal не передає дані про відправника третім особам, отримувач коштів бачить лише адрес його електронної пошти;
  • додатковий захист покупок - система поверне покупцю гроші, якщо він не отримав своє онлайн-замовлення чи не задоволений станом товару; 
  • система відшкодовує вартість доставки поверненого товару, за рік можна зробити не більше 12 таких повернень.
Перекази дуже прості - достатньо ввести email отримувача коштів. 

Втім, PayPal як платіжна система має в Україні і ряд недоліків, крім вже зазначених вище обмежень по функціоналу:

  • Користувачі іноді скаржаться на блокування рахунків без попередження і пояснення причин;
  • В Україні не можна відкрити корпоративний рахунок або активного бізнес-користування. Якщо система "помітить" багато однотипних операцій за короткий період часу, вона може призупинити діяльність гаманця або заблокувати його;
  • В Україні немає окремого відділу служби підтримки користувачів, а спілкування з нею ведуться англійською мовою;
  • Система працює з 25 валютами, але українська гривня не входить до цього переліку. Гроші автоматично конвертуються в гривню при виводі їх на карту українських банків, але при цьому з стягується комісія в 3,5% надісланих коштів. Хоча до 31 грудня 2023 року система не стягує комісію за відправлення коштів з українських клієнтів, вітчизняні користувачі оплачують конвертацію валют з гривні в долар та навпаки, а також комісії, встановлені емітентом картки клієнта та його українським банком;
  • Непопулярність сервісу серед українських юросіб і відсутність сенсу користуватися цією платіжною системою для розрахунків з українськими магазинами; 
  • В Україні користувач PayPal не може створювати декілька електронних гаманців в своєму акаунті.

Втім, прихід PayPal став важливим кроком до інтеграції України в світовий фінансовий простір, а також гарною можливістю для українців звернутися за допомогою до знайомих з-за кордону, що важливо в умовах війни з РФ.

Робочий кабінет платіжної системи PayPal. Досить суттєвий недолік - відсутність української версії сайту.

Як відкрити рахунок та прив'язати картку до PayPal в Україні

Відкрити рахунок у PayPal досить нескладно, процедура реєстрації нового користувача загалом не відрізняється від первинної настройки інших банківських онлайн-продуктів. Для оформлення гаманця потрібно виконати наступні кроки: 

Крок 1. Перейти на сайт системи з мобільного пристрою або комп'ютера і натиснути "Sign up (зареєструватися)" у верхньому правому куті.

Крок 2. Ввести адресу своєї електронної пошти. Також потрібно підтвердити, що користувач "живий" і не є ботом, відмітивши єдино доступну опцію "I am human (я є людиною)" в вікні, що з'явиться після підтвердження електронної адреси.    

Крок 3. Вказати номер мобільного телефону.

Крок 4. Вигадуємо пароль. При створенні паролю рекомендується комбінувати в ньому великі та малі букви українського та англійського алфавіту, цифри та знак нижнього підкреслювання "_". Пароль можна згенерувати і на спеціалізованому сайті.

Крок 5. Вказуємо паспортні дані користувача. Сервіс не регламентує мову поданої інформації, тому можна вводити як достовірні дані з українського паспорту/ID картки, так і інформацію з закордонного паспорту громадянина України. Це залежить і від мети користування PayPal - для інтернет-покупок варто реєструватись англійськими символами, а для отримання переказу від умовного родича з-за кордону можна використовувати і українську.  

Крок 6. Вказуємо адресу фактичного проживання. Уточнити свій поштовий індекс можна на сайті Укрпошти за посиланням. Також користувач має прочитати і підтвердити "User agreement (угоду з користувачем)" та "Privacy statement (заяву про конфіденційність)". Це остання операція, після якої користувач отримає свій акаунт в системі PayPal, де за бажання можна додатково підтвердити свої контактні дані: номер телефону та адресу електронної пошти.

Крок 7. Після підтвердження облікового запису клієнти можуть "привязати" дебетову або кредитну картку Mastercard або Visa для надсилання та переказу коштів. Система відкриє форму для прив'язки банківської картки, де потрібно внести дані про її номер, термін дії та код CVV. Всі ці дані вказані на картці українського банку. 

Крок 8. Після "привязки" картки українського банку сервіс запропонує здійснити тестову оплату через PayPal, "перекинувши" на новостворений рахунок $1,95 і відразу списавши їх. Цю транзакцію необхідно підтвердити через свій застосунок українського банку - туди прийде сповіщення про підтвердження дії з чотиризначним числовим кодом, який необхідно ввести в вікно системи PayPal. Система попереджує, що трансфер коштів може тривати декілька діб, але в випадку редакції Delo.ua гроші "прокрутились" менш ніж за 10 хвилин.

В виділене червоним віконце треба вписати чотиризначний код, що надійде в застосунок для управління "українською" банківською карткою. 

Що здивувало: відсутність авторизації користувача за допомогою мобільного телефону при повторному вході в аккаунт з комп'ютера. Враховуючи, що система пропонує зберегти пароль від PayPal, аккаунтом потенціально може скористатись будь-яка людина з доступом до цього ПК. Це дещо ризиковано, тому користувачу не варто зберігати пароль в менеджері свого браузеру, також рекомендується регулярно його змінювати.  

Як поповнити PayPal-рахунок? 

Перш ніж відповісти на це питання, варто зрозуміти, навіщо користувач хоче поповнити свій рахунок PayPal? Якщо задача - купувати товари на eBay, то поповнювати саме рахунок PayPal не обов'язково, оплачувати онлайн-шопінг можна безпосередньо з "прив'язаної" картки українського банку. Процес виглядає наступним чином:

  1. Покупець оплачує покупку в інтернет-магазині, який працює із системою PayPal.
  2. Система надсилає запит до особистого рахунку клієнта на списання коштів.
  3. За наявності відповідної суми на "українській" картці гроші автоматично списуються з неї.

Таким чином, клієнту платіжної системи не потрібно "перекидати" кошти з гаманця на гаманець, все оплачується безпосередньо, головне - щоб кошти були в наявності. Додатково, український банк може вимагати дозволити онлайн-платежі або збільшити ліміт для платежів через інтернет в своєму застосунку.

"Нуль" на рахунку зовсім не означає, що користувач не може зробити покупку в інтернет-магазині. 

Наразі в Україні неможливо офіційно поповнити свій баланс у PayPal, це можна зробити лише через отримання переказу від іншої людини. Підтримати користувача може умовний родич із країни, де повноцінно функціонує сервіс, поповнивши безоплатно рахунок. Також в Україні вже діє практика конвертації, коли одні користувачі поповнюють інших, після чого отримують готівкою еквіваленту суму за свої послуги.