НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Профільний комітет Ради погодив кандидатуру Лубінця на посаду омбудсмена

Профільний комітет Ради погодив кандидатуру Лубінця на посаду омбудсмена

Комітет Верховної Ради з прав людини погодив кандидатуру Дмитра Лубінця на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Про це йдеться на сторінці комітету на Facebook.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

"Члени Комітету затвердили висновок про відповідність кандидатури Лубинця Дмитра Валерійовича на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, передбаченого Законом України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та про відсутність причин, що перешкоджають обіймання ним цієї посади", - сказано в повідомленні.

Згідно з ним, у ході засідання члени комітету також розглянули 5 законопроектів, щодо розробки яких Комітет визначено головним, та 1 законопроект, який Комітету доручено опрацювати та подати висновок до головного комітету.

Нагадаємо, 21 червня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс пропозицію призначити на посаду уповноваженого ВР з прав людини Дмитра Лубінця.

Лубинець народився у Волновасі, він має дві вищі освіти: міжнародні відносини та юриспруденція.

Кандидат на посаду омбудсмена був народним депутатом України двох скликань. Під час свого першого депутатського терміну у 2014-2019 роках Лубинець був членом фракції "Блок Петра Порошенка". Він був одним із 59 депутатів, які у 2015 році підписали подання до Конституційного суду, на підставі чого суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Нагадаємо, Верховна Рада України під час засідання 31 травня ухвалила рішення звільнити з посади уповноважену ВР з прав людини Людмилу Денисову. Рішення підтримали 234 народні депутати.

Нардеп від "Слуги народу" Павло Фролов   повідомляв   з яких причин омбудсмена вирішили звільнити, основні з них:

  • "незрозуміла концентрація" медійної роботи Денисової на деталях "сексуальних злочинів у збоченій формі" та "згвалтування дітей", які вона не могла підтвердити доказами;
  • усунення від питань організації гуманітарних коридорів та обміну полоненими;
  • багато часу після 24 лютого проводила за кордоном.

При цьому сама Денисова   не згодна   зі своїм звільненням і має намір оскаржити його у суді. Вона заявила, що розцінює рішення про її звільнення як втручання в діяльність Офісу омбудсмена і вважає подібні дії незаконними, оскільки зміни, які нещодавно набули чинності, до законів про функціонування держслужби та місцевого самоврядування під час військового становища не відповідають спеціальному закону про уповноважений з прав людини.