НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

У "ДНР" засудили до страти двох британців та одного марокканця, які воювали за Україну

У "ДНР" засудили до страти двох британців та одного марокканця, які воювали за Україну

Так званий "Верховний суд" терористичного угруповання "ДНР" 9 червня засудив британців Ейдена Асліна, Шона Піннера та марокканця Саадуна Брагіма до страти. Про це повідомляють росЗМІ.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Усі три іноземці воювали на боці України проти російських окупантів та потрапили в полон. У "ДНР" насправді їх судили за те, що вони захищали Україну, при цьому так званий "прокурор" заявив, що британців та марокканця судять нібито за "найманство".

У свою чергу один із адвокатів Павло Косован заявив, що його підзахисні оскаржуватимуть вирок.

У Великій Британії засудили незаконний "вирок" псевдореспубліки. Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс написала у своєму Twitter: "Я категорично засуджую винесення вироку Ейдену Есліну та Шону Піннеру, затриманим російськими маріонетками на сході України. Вони військовополонені. Це фіктивне рішення, яке абсолютно не має законної сили. Мої думки з сім'ями. Робимо все можливе, щоби підтримати їх".

Нагадаємо, напередодні в Генштабі ЗСУ повідомили, що всі іноземні громадяни та особи без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України у складі Збройних сил України, були прийняті в добровільному порядку на військову службу за контрактом за законом про військовий обов'язок та військову службу від 1992 року. року.

Відповідно, такі особи вважаються військовослужбовцями ЗСУ, і на них відповідно до положень Женевських конвенцій про захист жертв війни 1949 року та Додаткових протоколів до них 1977 року поширюється правовий статус комбатантів.