НБУ курс:

USD

41,42

--0,06

EUR

44,83

+0,08

Готівковий курс:

USD

41,40

41,30

EUR

45,12

44,90

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Зеленський готовий до "необхідних рішень" для припинення конфлікту на Донбасі на саміті з Путіним

Зеленський готовий до "необхідних рішень" для припинення конфлікту на Донбасі на саміті з Путіним

Президент Володимир Зеленський заявляє про готовність української сторони до укладання предметних домовленостей щодо припинення збройного конфлікту на Донбасі у рамках майбутньої зустрічі лідерів країн "нормандського формату" (України, Росії, Німеччини та Франції).

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави за підсумками зустрічі з радником канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики Єнсом Пльотнером та дипломатичним радником президента Франції Еммануелем Бонном.

Іноземні представники відвідали Київ у рамках продовження діалогу у "нормандському форматі" відповідно до попередніх домовленостей, досягнутих під час відеоконференції 4 січня, та після проведення ними переговорів у Москві. Відбувся "широкий обмін думками щодо шляхів активізації спільної роботи" у рамках цього формату.

"Співрозмовники обмінялися думками щодо поточної ситуації та продовжили обговорення подальших кроків з метою мирного врегулювання російсько-українського конфлікту, а також деескалації ситуації на кордонах України", — йдеться у повідомленні.

Зеленський зокрема привітав зусилля, які партнери України продовжують докладати для практичного виконання домовленостей лідерів чотирьох країн, досягнутих на саміті у Парижі у грудні 2019 року.

"Настав час предметно домовлятися про припинення конфлікту, і ми готові до необхідних рішень під час нового саміту лідерів чотирьох країн", – наголосив глава української держави.

У свою чергу глава Офісу президента Андрій Єрмак підтвердив, що українська сторона залишається відданою політико-дипломатичному шляху врегулювання конфлікту.

Він наголосив на необхідності забезпечення дотримання режиму повного припинення вогню, здійснення подальших етапів взаємного звільнення утримуваних осіб та відкриття КПВВ, а також виконання інших рішень Паризького саміту лідерів "нормандської четвірки".

Сторони домовилися продовжити підтримувати контакти всередині "нормандського формату" на рівні радників з метою узгодження модальностей організації чергового саміту лідерів країн-учасниць.

"Україна, Франція та Німеччина докладають активних зусиль для відновлення результативної роботи в "нормандському форматі" на різних рівнях. Очікуємо, що російська сторона підтримає ці зусилля, а також сприятиме досягненню прогресу у виконанні рішень Паризького саміту. Проведення чергового саміту у "нормандському форматі" дало б серйозний поштовх процесу мирного врегулювання", — заявив Єрмак.

У ОП також зазначають, що українська сторона передала німецькому та французькому представникам докладну інформацію про імплементацію сторонами Мінських домовленостей та рішень останнього саміту 2019 року.

Нагадаємо, що 15 грудня Зеленський у рамках візиту до Брюсселя вже обговорював тему врегулювання конфлікту на Донбасі з президентом Франції Еммануелем Макроном та новим канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Причому напередодні Макрон дзвонив президентові Росії Володимиру Путіну, а через тиждень Путін знову поспілкувався з Макроном, а також і з Шольцем.

4 січня Плетнер і Бонн поспілкувалися з Єрмаком дистанційно, а вже 6 січня вирушили до Росії, де зустрілися із заступником глави Адміністрації президента Дмитром Козаком, який займається темою Донбасу.

Зазначимо також, що в інтерв'ю, показаному 10 грудня, глава держави  допустив проведення в Україні референдуму як щодо Донбасу, так і щодо Криму, або ж "загалом щодо припинення війни".

За словами Зеленського, може статися так, що "якась країна пропонуватиме нам ті чи інші умови" з цих питань, і якщо таке станеться, то він "радитиметься з суспільством".

Водночас, за словами президента, на той момент такої ситуації не було, інакше він неодмінно оголосив би про це, оскільки "це важливі речі, що стосуються нашого статусу і територій".

Проте Єрмак в інтерв'ю, що вийшло 24 грудня, заявив, що про проведення всеукраїнського референдуму про майбутнє Донбасу поки не йдеться.