НБУ курс:

USD

41,32

+0,03

EUR

42,99

--0,47

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,80

43,55

ЗВТ із Туреччиною ліквідує більш ніж десятирічний "дипломатичний довгобуд" - Свириденко

ЗВТ із Туреччиною ліквідує більш ніж десятирічний «дипломатичний довгобуд» - Свириденко
ЗВТ із Туреччиною ліквідує більш ніж десятирічний «дипломатичний довгобуд» - Свириденко

Підписання угоди про Зону вільної торгівлі з Туреччиною дозволить Україні відійти від радянської структури зовнішньої економіки, логістичних та виробничих ланцюжків. Робота над угодою тривала понад десять років, і тепер, за словами першої віцепрем'єр-міністерки – міністерки економіки Юлії Свириденко, цей "дипломатичний довгобуд" буде завершено. 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Напередодні візиту до України президента Туреччини Реджепа Ердогана Свириденко повідомила про те, що уряд затвердив текст Угоди та розповіла, які вигоди українській економіці обіцяє ЗВТ із Туреччиною.

"Зараз завдяки Угоді всі дружні країни Чорноморського басейну – Грузія, Молдова, Болгарія, Румунія, Туреччина та Україна – будуть поєднані угодами про вільну торгівлю зі спільними правилами. Саме тому документ має величезне значення для всього регіону", — написала Свириденко у Facebook.

Угода створить потужний імпульс до нарощування виробничої кооперації, взаємних інвестицій та збільшення товарообігу між Україною, Туреччиною та країнами ЄС.

За умовами Угоди, для 10 337 товарних позицій Туреччина запровадить нульове мито. Це становить 95% загальної кількості українських експортних товарів на сьогодні. Ще для 1348 видів продукції мито буде зменшено та введено тарифні квоти.

Введення в дію ЗВТ забезпечить щорічний приріст ВВП у розмірі 2,2%, а доходи домогосподарств мають збільшитись на 2,6%. Загальний товарообіг між Туреччиною та Україною зросте на 38%. Такими є дані прогнозу Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, які навела міністерка.

Крім цього, використовуючи турецьку сировину, українські виробники зможуть із виробленими з неї товарами безмитно потрапити на європейський ринок відповідно до сертифікату EUR1.

"Зміцнення стратегічного партнерства України і Туреччини розкриє нові економічні та геополітичні перспективи, а також зміцнить наші позиції, що надважливо в умовах активізації російської агресії",  підсумувала Свириденко.

Візит Ердогана до України запланований на четвер, 3 лютого.

Нагадаємо, раніше Юлія Свириденко повідомила про те, що чинну Угоду про вільну торгівлю з Канадою (CUFTA) планується розширити. Про це вже ведуться переговори із канадською стороною.