- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
На 10-16 тисяч гривень: українським військовим льотчикам підвищили зарплати
Військовим льотчикам України з січня 2022 року підвищили зарплати на 10—16 тисяч гривень у рамках першого етапу збільшення грошового забезпечення у Збройних Силах.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.
Зазначається, що протягом року на збільшення виплат для цієї категорії військовослужбовців буде спрямовано 251 млн. грн. У середньому виплати для кожного спеціаліста зростуть на 10 – 16 тис. грн. Підвищене грошове забезпечення нараховується з 1 січня 2022 року.
"Розвиток військової авіації та ППО – це один із наших пріоритетів. Бойова авіація – це насамперед люди. Це фахівці високої кваліфікації, у підготовку яких держава інвестує значні ресурси", - зазначив міністр оборони Олексій Рєзніков.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaВін зазначив, що минулого року бюджет Міноборони збільшено на 2,5 млрд. грн. Ці кошти будуть направлені на перший етап підвищення грошового забезпечення для низки категорій військових.
"Пілоти у Збройних Силах з 1 січня також отримуватимуть конкурентні виплати не лише в середньому по економіцы, а й порівняні з колегами в інших відомствах сектору національної безпеки та оборони. До кінця січня будуть ще рішення у цій сфері. Наша мета – протягом року поступово підготуватися до синхронної реалізації у 2023 році кадрової реформи та реформи грошового забезпечення" - сказав Резніков.
Зазначимо, у льотчиків Збройних Сил найнижчі зарплати серед усіх силових структур. У ВПС це називають однією з головних причин звільнення пілотів. Представник командування ВВС Олег Гавриленко говорив, що у 2019 та 2020 році звільнилося близько 140 осіб льотного складу, а у 2021 році планували звільнитися ще 40 осіб.
Нагадаємо, Володимир Зеленський доручив Кабміну зробити зарплату військових у 2 рази вищою за мінімальну. З 2023 року військові отримуватимуть щонайменше 14 352 грн.
Тим часом військовики продовжують затримувати зарплати. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини повідомляв , що у вересні заборгованість Міністерства оборони України перед військовослужбовцями Збройних сил України (ЗСУ) становить 1 мільярд 465,8 мільйона гривень.
Тоді у Міноборони заявили, що рішення щодо грошей на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України оперативно вирішується.
Незабаром Зеленський підписав закон про внесення змін до держбюджету-2021, які передбачають збільшення видатків на 39,6 мільярда гривень. У цю суму включили гроші для розрахунків з військовослужбовцями.