Російські окупанти спалили найбільший у світі літак Ан-225 "Мрія"

Російські окупанти спалили найбільший у світі літак Ан-225 "Мрія"

Через обстріл російських військ аеропорту "Антонов" у Гостомелі Київської області було спалено найбільший у світі літак Ан-225 "Мрія". Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на власні джерела на державному підприємстві "Антонов", згодом цю інформацію підтвердив і гендиректор “Укроборонпрому” Юрій Гусєв.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Внаслідок повітряної атаки російських військ на аеропорт Гостомель під Києвом було спалено один із найбільших та найпотужніших літаків у світі українського виробництва АН-225 "Мрія", — повідомило "Радіо Свобода".

Видання уточнило, що знищення літака їм підтвердили два джерела на "Антонові", а згодом і мер Бучі.

Дані із сайту моніторингу повітряних суден Flight Radar підтверджують, що після 5 лютого "Мрія" перебувала в аеропорту Гостомелю і нікуди не вилітала. Водночас п'ять вантажних суден АН-124-100 "Руслан" були вивезені раніше і знаходяться за межами України і можуть брати участь у логістиці з доставки озброєння від західних партнерів. Дані Flight Radar також свідчать, що "Руслани" знаходяться за межами України.

Фото палаючого ангару в аеропорту Гостомеля, в якому знаходився літак "Мрія"/ Фото: Радіо Свобода

За даними сайту моніторингу повітряних суден Flight Radar, літак АН-225 "Мрія" з бортовим номером UR-82060 5 лютого прилетів з аеропорту Біллунд у Данії до аеропорту ДП "Антонов" у Гостомелі. Після цього борт звідти не вилітав.

При цьому саме ДП "Антонов" повідомляє, що на сьогоднішній день інформації щодо "Мрії" поки що немає. Оскільки в Гостомелі все ще йдуть бої, встановити долю літака неможливо.

При цьому літакам Ан-124-100 "Руслан" вдалося врятуватися. Один із них ще перед вторгненням відлетів до Малайзії, другий перебуває в Киргизстані, третій в одній із країн Європейського Союзу.

Згодом знищення "Мрії" підтвердили і в державному концерні "Укроборонпром", до якого входить державне підприємство "Антонов".

У держконцерні зазначили, що відновлення Ан-124-100 коштуватиме понад 3 млрд доларів і вимагатиме понад 5 років.

"Росія знищила нашу "Мрію", але мрію про вільну від окупанта Україну знищити неможливо. Ми боротимемося за нашу землю та дім до переможного кінця. І після перемоги обов'язково, чуєте, обов'язково добудуємо нашу нову "Мрію", яка багато років чекає на це у безпечному місці. Все буде Україна!" — заявив генеральний директор "Укроборонпрому" Юрій Гусєв.

АН-225 "Мрія" – найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. Літак почав експлуатуватися у 1989 році та міг перевозити вантажі масою 150-200 тонн. У роки незалежності "Мрію" експлуатувало дочірнє підприємство ДП "Антонов" "Авіалінії Антонова".

24 лютого о 5-й годині почалася війна. Президент РФ Володимир Путін розпочав військову спецоперацію проти України. Війська Російської Федерації зробили масовані обстріли 10 областей. Верховна Рада оголосила воєнний стан. Delo.ua збирає в одному місці всю найважливішу інформацію про те, що відбувається.