У Києві перевізники проведуть акцію біля посольства Польщі проти посилення квот на транспортування вантажів

фури
Багато вантажівок мають проблеми з в'їздом до Польщі. Фото: Depositphotos

Учасники Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АсМАП) проведуть 20 січня у Києві акцію біля будівлі посольства Республіки Польща в Україні, щоб привернути увагу до зменшення кількості дозволів на перевезення вантажів територією ПНР. Про це повідомила АсМАП.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Перевізники вимагають припинити обмежувати доступ на ринок Польщі, транзит до країн ЄС та повернути квоту дозволів на міжнародні автомобільні перевезення вантажів з Польщею на рівень, що діяв на момент набуття чинності Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом (200 000 шт.)", - йдеться у заяві.

Після скорочення кількості дозволів з боку Польщі значно ускладнилася ситуація із вивезенням товарів, що виготовляються українськими виробниками. В результаті обмежений транзит українських вантажів більш ніж у десять країн Європи.

Перевізники також звернулися з проханням до президента України Володимира Зеленського підняти це питання на зустрічі з президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.

На 2021 рік квота польських дозволів для українських перевізників становила 160 тисяч дозволів, що на 40 тисяч менше, ніж у 2016 році, коли запрацювала зона вільної торгівлі між Україною та ЄС.

В АсМАП заявляють, що сучасна потреба вітчизняних перевізників становить не менше 230 тисяч дозволів.

У листопаді 2021 року Україна вже ініціювала обговорення питань польських дозволів та лібералізації транзитних вантажних автоперевезень з ЄС у ході робочої зустрічі в Брюсселі віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та заступника міністра інфраструктури МО.

У свою чергу польська залізниця PKP очікує скасування транспортних обмежень на транзит вантажів до країни, які з 20 січня мають набути чинності з боку "Укрзалізниці".

Фото: Depositphotos