НБУ курс:

USD

41,24

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,66

41,60

EUR

44,20

44,00

Оподаткування, земельні питання і модернізація ДАР є законодавчими пріоритетами - замміністра агрополітики

земля трактор земельна реформа
Ілюстрація: ua.depositphotos.com

Наразі на розгляді парламентського комітету по аграрній і земельній політиці знаходиться близько сотні законопроектів, і найбільш важливими є документи щодо вирішення питань земельної реформи, реформування Державного аграрного реєстру (ДАР) і впровадження механізмів відслідковування “чорного” і “сірого” зерна. Про це в інтерв’ю для Delo.ua повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Денис Башлик.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

"Я вважаю, що мають бути дерегульовані і змінені підходи щодо зміни цільового призначення землі. Ділянки, які надаються для відбудови, не повинні впиратися в процедури і погодження, особливо для будівництв, що пов'язані з переселенцями, і користування ними", - зазначає Денис Башлик. 

За його словами, земельне законодавство в Україні в деяких моментах є дуже архаїчним, тому пріоритет має надаватися саме вирішенню проблем в частині земельних відносин.

Крім того, необхідно прийняти закон про електронні аграрні розписки, який уже зараз є помічним, але може стати ще більш зручним і оперативним, якщо вдасться максимально цифровізувати цей інструмент. 

Інший пріоритет - подання нового законопроекту про Державний аграрний реєстр, котрий буде стосуватися не лише агровиробників, а і переробників агропродукції та інших суб'єктів господарювання, які працюють в агросекторі. Наразі через ДАР надається держпідтримка лише для агросектору і сільськогосподарського виробництва. 

"Чекаємо для агросектору окремий законопроект про Державний аграрний реєстр. Попередній ми вже трошки "переросли", тому ми над цим дуже активно працюємо", - додає заммінстра.

Інший пріоритет, за його словами, це оподаткування агросектору. В Україні має бути система контролю щодо "сірого" та "чорного" зерна. В 2024 році в цьому напрямку відбудуться певні структурні зміни, уточнює Денис Башлик.

Більше про плани міністерства і цифровізацію взаємодії з аграріями замміністра розповів в інтерв'ю "Аграрний реєстр не є засобом для оподаткування чи мобілізації селян".   

Джерело фото: ua.depositphotos.com