Польські сири витісняють вітчизняні з полиць супермаркетів

сир
Конкуренція на вітчизняному ринку сиру загострюється. Фото: Depositphotos

Українські сировари незабаром зіштовхнуться із зростанням конкуренції з польськими сирами на власному вітчизняному ринку. Такими є невтішні прогнози, що випливають з нинішньої політики ціноформування на ринку сиру. 

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Інфагро.

Зазначається, що з початку осені провідні українські виробники сиру вже двічі збільшували прайси на свою продукцію, виходячи з подорожчання сирого молока на 20%.

"Правда,  ціни на сир за цей період були збільшені поки що тільки на 10%. Але, скоріш за все, сировари продовжать тиснути на торговельні мережі, добиваючись збільшення цін", - прогнозують аналітики.

Вони зауважують, що при порівнянні ціни на продукцію вітчизняних сироварів і на польські сири, очевидно, що польський товар помітно дешевше, навіть з доставкою в Україну.  

"Тому неважко здогадатися, який сир закуповуватимуть мережі", - констатують аналітики.

Про збільшення інтересу до імпортного сиру свідчить також  і торговельна статистика.

У жовтні закупки сирів  – твердих, напівтвердих, білих – збільшилися одразу на 10% у порівнянні з вереснем і більш ніж на третину – в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року.

листопаді імпорт сиру зросте ще більш суттєво, адже і мережі, і дистриб’ютори готуються до передноворічного пожвавлення торгівлі", - підкреслюють аналітики.

Зауважимо, в Україні молочна продукція дорожчає під впливом перегляду переробними підприємствами закупівельних цін на молоко-сировину в сторону збільшення через обмеження її пропозиції, а також у зв’язку зі зростанням собівартості виробництва в умовах війни.

Джерело фото: ua.depositphotos.com