НБУ курс:

USD

41,64

+0,12

EUR

45,09

+0,11

Готівковий курс:

USD

41,64

41,54

EUR

45,33

45,15

Румунія хоче продовжити заборону на агроімпорт з України до кінця року

Румунія хоче продовжити заборону на агроімпорт з України до кінця року
Фото: ua.depositphotos.com

Міністр з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Румунії Флорін Барбу, проситиме Єврокомісію продовжити обмеження на імпорт агропородукції з України до кінця року. Заборона стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів з України: пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Euractiv.

За словами Барбу, наразі заборона діє до 15 вересня, але в Румунії планують обговорити дану ситуацію з іншими країнами і просити продовження заборони до 31 грудня. Окрім основних чотирьох культур на які вже діє заборона, Барбу хоче ввести її ще на 10 продуктів.

Повідомляється, що мед, м'ясо, а також інші товари, які є пріоритетними для Румунії, можуть бути включені до списку заборон на імпорт, щоб румунські фермери могли продавати місцеві продукти.

2 травня Єврокомісія ухвалила виняткові та тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту обмеженої кількості товарів з України. Враховуючи виняткові обставини серйозних логістичних вузьких місць у п’яти державах-членах, ці заходи були необхідними.

Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський також наполягатиме на продовженні обмежень імпорту зерна з України до п'яти країн-сусідів щонайменше до жовтня.

Нагадаємо, 25 травня Рада Євросоюзу ухвалила постанову, яка поновлює призупинення всіх мит, квот і заходів торгового захисту на український експорт до країн ЄС ще на рік - до червня 2024 року.

Джерело фото: ua.depositphotos.com