НБУ курс:

USD

41,24

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,66

41,60

EUR

44,20

44,00

У Мінагрополітики розповіли про "план Б" на випадок виходу РФ із "зернової угоди"

Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

Україна розробила альтернативний план продовження експорту агропродукції, якщо Росія покине угоду про "зерновий коридор".

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький в ефірі телемарафону.

Зокрема, йдеться про розширення пропускної спроможності Дунайського регіону і збільшення можливостей з перевалки там. Також продовжують вводитись в експлуатацію додаткові пункти переходу і сухі порти на західному кордоні з Польщею і Румунією.

Також він нагадав, що у бюджеті на 2023 рік передбачено 20 млрд гривень для потенційного страхування суден, які погодяться перевозити українське зерно в разі припинення роботи зернового коридору.

"Тому є як мінімум декілька альтернативних заходів, які активно напрацьовуються, фактично фіналізовані й мають допомогти безперервно робити внесок України в міжнародну продовольчу безпеку, забезпечувати експорт", - зазначив Висоцький.

Нагадаємо, що 20 червня в Росії вкотре заявили про плани зупинити роботу зернової угоди після завершення терміну, на який її продовжили останнього разу.

Ще перед цим продовженням РФ також погорожувала виходом із угоди й вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов'язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, РФ хотіла відновлення роботи аміакопроводу "Тольятті-Одеса" та перепідключення "Россільгоспбанку" до системи SWIFT.

Як пояснював посол України в Туреччині Василь Боднар, зернова угода не передбачає задоволення жодних потреб Росії. Однак країна-агресорка підписувала з ООН меморандум про сприяння у розв'язанні питань щодо аміакопроводу й зняття санкцій.

Джерело фото: ua.depositphotos.com