- Категорія
- Агро
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Україна увійшла до трійки головних експортерів агропродукції на ринок ЄС: хто нас випередив
Україна продовжує утримувати третє місце серед основних експортерів агропродовольчої продукції до ЄС після Бразилії та Великої Британії.
Про це повідомляє пресслужба "Українського клубу аграрного бізнесу", посилаючись на аналітичний звіт Європейської комісії, який присвячений оцінці торгівлі агропродовольчими товарами за 6 місяців 2024 року.
Імпорт агропродовольчої продукції до ЄС досяг 13 млрд євро
Зазначається, що частка України в імпорті агропродукції до ЄС за вказаний період зросла лише на 2% (124 млн. євро) у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року.
Загалом, імпорт агропродовольчої продукції до ЄС досяг 13 млрд євро. Найбільше у вартісному вираженні збільшився імпорт з Кот-д'Івуару - на 951 млн євро (+46%), за ним слідує Нігерія (+473 млн євро, +132%), що пояснюється зростанням цін на какао.
Водночас імпорт з Тунісу збільшився більш ніж удвічі (+107%), головним чином завдяки зростанню обсягів та цін на імпортовану оливкову олію.
З іншого боку, імпорт з Австралії значно скоротився на 843 млн євро (-46%) через зменшення обсягів ріпаку, а з Бразилії - на 634 млн євро (-7%).
ЄС заробив на вищих цінах на оливки та оливкову олію
Як повідомляється, сукупний експорт агропродовольчих товарів з ЄС за період січень-червень 2024 року досяг 116,4 млрд євро, що на 1% (+1,1 млрд євро) більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року.
У першій половині 2024 року найбільше зріс експорт ЄС до США, збільшившись на 1 млрд євро (+8%) насамперед завдяки вищим цінам на оливки та оливкову олію. Цей сектор також сприяв збільшенню експорту до Бразилії на 209 млн євро (+18%).
Експорт ЄС до Китаю натомість скоротився на 9% (-689 млн євро) у період з січня по червень 2024 року порівняно з 2023 роком. Це в основному пояснюється скороченням кількох основних продуктів, що експортуються з ЄС до Китаю, зокрема свинина, молочні продукти та зернові.
Експорт агропродукції з обмеженнями
Зауважимо, 13 травня Рада ЄС продовжила тимчасові преференції для України в торгівлі ще на рік - до 5 червня 2025 року. Водночас передбачено механізм екстреного гальмування для чутливих товарів, зокрема меду, круп, кукурудзи, м'яса птиці, яєць, вівса, якщо імпорт перевищить встановлені обсяги.
Нагадаємо, з 19 червня при експорті до Європейського Союзу застосовуватимуться мита на український овес, оскільки Україна перевищила встановлені квоти.
Також Євросоюз з 2 липня повернув тарифні квоти на яйця та цукор з України через збільшення обсягів імпорту з 2024 року.
А 20 серпня, Європейська комісія оголосила про введення тарифних квот на український мед.
Джерело фото: ua.depositphotos.com