НБУ курс:

USD

41,57

+0,13

EUR

45,35

+0,18

Готівковий курс:

USD

41,60

41,51

EUR

45,50

45,28

В Україні через надмірні дощі почали хворіти сільгоспкультури - НААН

В Україні через надмірні дощі почали хворіти сільгоспкультури - НААН
Фото: Depositphotos

Агрокліматичні умови, які спостерігаються останнім часом в Україні, а саме часті дощі при помірній температурі повітря, сприяли розвитку і поширенню хвороб на сільськогосподарських культурах. Про це повідомляють у Національній академії аграрних наук.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Зокрема, в посівах озимих і ярих зернових на незібраних площах розвитку набули хвороби колосу. Так, фузаріоз колосу виявлено на 3-22% площ в 0,5-6% колосків в осередках Волинської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Хмельницької областей.

Септоріоз колосу виявили вже на 7-55% площ у Волинській, Львівській, Тернопільській та Чернігівській областях на 1-3%, а подекуди на 9-19% колосків. Крім того, на 5-15% площ у Хмельницькій області 1,5-3% колосків уражені борошнистою росою.

В свою чергу, оливковою пліснявою уражено 2-16% колосків пшениці в осередках Волинської, Закарпатської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької областей. В одному з фермерських господарств Волинської області вражено 20-40% колосків жита на площі 100 га.

Крім того, летючу та тверду сажки виявлено на 0,01-1% колосків ячменю в Житомирській області. У Волинській, Житомирській та Чернігівській областях на житі виявлено ріжки. В західних областях на 2-5% рослин фіксується білоколосість.

Спеціалісти НААН радять для збереження якості зерна провести першочергове збирання уражених хлібів прямим комбайнуванням, після чого очистити й просушити зерно до вологості не вище 14%.

Надалі слід обов’язково зробити фітоекспертизу насіння та за переважаючих збудників хвороб прийняти рішення щодо вибору протруйника і своєчасно оздоровити посівний матеріал.

Джерело фото: ua.depositphotos.com