НБУ курс:

USD

41,42

--0,06

EUR

44,83

+0,08

Готівковий курс:

USD

41,35

41,25

EUR

45,05

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В Україні здорожчав фуражний ячмінь

В Україні здорожчав фуражний ячмінь
Ілюстрація: ua.depositphotos.com

Протягом квітня в Україні спостерігалося поступове зростання цін на фуражний ячмінь. Така ситуація на ринку була зумовлена перш за все скороченням пропозицій цієї зернової культури.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє інформаційне агентство "АПК-Інформ".

Також на ціну вплинув високий попит з боку трейдерів та переробних підприємств, а ще –  цінова динаміка на суміжних ринках.

За місяць закупівельні ціни на фуражний ячмінь зросли на 200-500 грн/т. Станом на 1 травня вони переважно коливалися в діапазоні 5000-6400 грн/т з поставкою на складах трейдерів та переробників (СРТ).

Найвищі ціни були зафіксовані в південних регіонах країни, а також в Полтавській області, де ціна за тонну складала 7300 грн.

Видання пише, що ситуація з наявністю фуражного ячменю на внутрішньому ринку залишається напруженою, тож не виключені подальші цінові коливання в найближчі місяці.

Додамо, що за прогнозами Мінагрополітики цього року вийде зібрати зернових у таких обсягах: пшениці – 19,2 млн тонн (торік було зібрано 22,2 млн тонн), ячменю – 4,9 млн тонн (у 2023 р. - 5,7 млн тонн) та кукурудзи – 26,7 млн тонн (було 30,5 млн тонн).

В Українській зерновій асоціаціїї (УЗА) також дали прогноз щодо урожаю 2024 року. Там очікують, що урожай зернових та олійних культур в Україні зменшиться до 76,1 млн тонн – це буде зумовлено скороченням посівних площ під зерновими культурами через несприятливу цінову кон’юнктуру на світовому ринку та порівняно дорогу логістику експорту.

Джерело фото: ua.depositphotos.com