- Категорія
- Агро
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
За першу добу аграрії подали заявок на отримання держсубсидій на понад 310 млн грн
314 заявок на понад 310 млн грн - такі результати першої доби подачі заявок на отримання держсубсидій під урожай для аграріїв, що працюють на тимчасово окупованих територіях і в зоні активних бойових дій.
Про це повідомив міністр аграрної політики Віталій Коваль.
Він розповів, що до Державного аграрного реєстру (ДАР) з територій можливих бойових дій подали заявки 255 агровиробників з Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Херсонської, Харківської, Запорізької, Чернігівської та Сумської областей.
Водночас з території активних бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, надійшло 59 заявок від аграріїв Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Херсонської, Харківської, Запорізької та Сумської областей.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaПри цьому від аграріїв Луганської області поки що не надійшло жодної заявки.
"Загальна сума коштів, які отримають агровиробники за поданими 314 заявками, складе 310 267 348,84 грн", - зазначив Коваль.
У ДАР стартував прийом заявок на отримання коштів для підтримки аграріїв
Нагадаємо, 10 вересня 2024 року у ДАР розпочався прийом заявок на отримання коштів, передбачених у держбюджеті для підтримки с/г товаровиробників з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь. Він триватиме до 25 вересня включно.
Бюджетні кошти надаються отримувачам на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, з розрахунку на 1 гектар оброблюваних угідь, засіяних/ засаджених сільськогосподарськими культурами під урожай поточного року, зокрема для територій:
- можливих бойових дій – 1000 гривень;
- активних бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, – 2000 гривень.
Нагадаємо, що в Україні також розглядають можливість щорічної дотації аграріям, які працюють на прифронтових територіях.
Програми підтримки сільськогосподарських виробників
Програма часткової компенсації державою вартості сільгосптехніки та обладнання українського виробництва в Україні стартувала 8 квітня.
Крім програми компенсації вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки загалом у 2024 році є такі програми з підтримки сільськогосподарських виробників:
- "Доступні кредити 5-7-9". Агровиробники можуть отримати кредит до 90 млн грн, а підприємства з переробки – до 150 млн грн.
- Підприємці, які обробляють до 500 га, можуть отримати гарантію на кредит через Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Згідно з програмою, виробник може зменшити заставу під кредит вдвічі. Ця програма також важлива для аграріїв, які займаються садівництвом.
- Гранти на розвиток садів і теплиць - до 7 млн гривень або 10 млн гривень відповідно. Гроші після затвердження проєкту виплачують протягом місяця.
- Компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. Це стосується прокладки труб, водовідведення, дощувального обладнання. Програма актуальна для фермерів, що займаються насінництвом, садівництвом та вирощуванням овочів. В Держбюджеті на 2024 рік закладено 200 млн грн.
Фото: ua.depositphotos.com