НБУ курс:

USD

41,34

+0,03

EUR

45,85

+1,22

Готівковий курс:

USD

41,00

40,87

EUR

45,45

45,15

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Зростання цін на продукти у квітні стало найнижчим з початку війни

Зростання цін на продукти у квітні стало найнижчим з початку війни
Фото: Depositphotos

У квітні проти березня 2023 року ціни на продукти харчування зросли в середньому на 0,3 %. При цьому найбільше зросли ціни на м’ясо й м’ясопродукти (+3,3 %), а також на рибу та продукти з риби (+0,5 %).

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" .

Зазначається, що у квітні 2023 року зростання цін на споживчому ринку склало 0,2 % проти попереднього місяця. Це найнижчий показник з лютого 2022 року, коли розпочалася повномасштабна військова агресія РФ проти України.

Крім того, ціни на продукти харчування зросли на 0,3 %, що також є найнижчим показником за період війни. Найнижчим є також зростання споживчих цін і у річному вимірі: проти квітня 2022 року вони зросли на 17,9 %.

Найбільше подорожчали м’ясо й м’ясопродукти (+3,3 %), а також риба та продукти з риби (+0,5 %).

Водночас знизилися ціни на яйця (-8,7 %), олію соняшникову (-1,6 %), фрукти (‑1,4 %), молоко (-0,8 %) та цукор (-0,3 %).

На рівні березневих залишилися ціни на хліб і хлібопродукти та масло.

Ціни на овочі, які у березні цього року зросли на 17,3 % проти лютого і стали основним драйвером зростання цін на продукти харчування, у квітні зросли лише на 0,3 %.

Як підкреслили в "Інституті аграрної економіки", торік падіння цін на овочі розпочалося у липні, повторилося у серпні-вересні та листопаді.

"Сповільнення зростання і спадні тенденції щодо цін на продукти харчування стають все більш реальними, а з надходженням продукції нового врожаю будуть ще більш відчутними", - зауважив директор "Інституту аграрної економіки", академік НААН Юрій Лупенко.

Зауважимо, упродовж квітня ціни на охолоджену свинину на полицях національних торгівельних мереж зросли у середньому на 8,4%. Найбільший приріст цін торкнувся сезонно популярної частини ― ошийка.

Нагадаємо, за даними Держстату, у квітні інфляція на споживчому ринку порівняно з попереднім місяцем становила 0,2%, з початку року – 3,2%. Водночас базова інфляція за місяць прискорилась до 0,5%, з початку року – 3,0%.

Джерело фото: ua.depositphotos.com