НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

30% українських банківських клієнтів не планують повертатися з-за кордону, – Незалежна асоціація банків

Біженці, мігранти
Біженці. Фото: пресслужба ООН

Близько 30% українських банківських клієнтів, які виїхали за кордон, не планують повертатися в Україну. Про це свідчать дослідження Незалежної асоціації банків (НАБ) та Міжнародного бюро кредитних історій, заявила голова ради НАБ Олена Коробкова.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Однак вона зауважила, що багато українців продовжують користуватися рахунками й картками українських банків за кордоном. 

"Частина персоналу українських банків також перебуває за кордоном. І вони констатують, що того рівня сервісу і технологічності, до якого вони звикли в Україні, там нема", – сказала Олена Коробкова під час круглого столу, організованого "Фінансовим клубом".

А голова правління Сенс Банку Алла Комісаренко зазначила, що основні країни, де живуть українські клієнти банку – це Польща, Німеччина, Іспанія та Чехія. 

"Більшість їхніх трансакцій за кордоном – це абсолютно необхідні для життя повсякденні речі: їжа, одяг, взуття", – висловилася Комісаренко.

Своєю чергою голова правління банку Глобус Сергій Мамедов впевнений, що українські позичальники, які сплачують кредит з-за кордону, повернуться. 

"У людей є бачення, що вони повернуться. Якщо б вони залишалися там, то вони б по-іншому дивилися на обслуговування іпотечного кредиту в Харкові. А ті, хто не обслуговує кредити, не планують повертатися. У нас є кейси, коли людина не виходить на зв’язок чи каже, що це питання не актуальне для неї", – розповів Мамедов.

При цьому банкіри фіксують, що частина громадян все-таки повертаються до України. Однак і наголошують на необхідності того, щоб держава сприяла процесу.

"Дуже важливо, щоб ми швидко могли відновитися. І з відновленням економіки люди будуть сюди повертатися. Важливо повернути цих людей. Але ми розуміємо, що всі не повернуться", – сказав член Ради НБУ Василь Фурман. 

Нагадаємо, що в ООН прогнозують повернення в Україну близько 77% людей, які стали біженцями. Однак лише 12% із них планують зробити це протягом наступних трьох місяців.