Банки групи Raiffeisen через рішення НБУ припиняють купувати гривню в українців за кордоном

Банки групи Raiffeisen через рішення НБУ припиняють купувати гривню в українців за кордоном
Відділення Raiffeisen Bank в Угорщині. Фото: Depositphotos

Банки групи Raiffeisen у Австрії, Словаччині, Угорщині та Чехії з 25 липня припинять обмін готівкової гривні. Про це повідомляє український Райффайзен Банк.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Відповідне рішення було прийнято через те, що 21 липня Національний банк України скасував дозвіл для комерційних банків купувати готівкову гривню в іноземних фінустанов за безготівкову іноземну валюту.

Як зазначають в Райффайзен Банку, за час надання цієї послуги в дочірніх установах австрійської банківської групи українці обміняли більш ніж 1,1 мільярда гривень готівкою на місцеву валюту. Український Райффайзен Банк, відповідно, забезпечував перевезення гривневої готівки з країн Європи назад до України.

Нагадаємо, що з початку війни Нацбанк України уклав угоди з регуляторами цілої низки європейських країн щодо можливості обміну в цих країнах готівкової гривні - зокрема з центральними банками Польщі, Німеччини, Бельгії, Італії, ШвеціїНідерландів та Швейцарії. Однак тепер така можливість опинилася під загрозою через вищезазначене рішення від 21 липня.

Зазначимо, що крім того, в четвер НБУ вирішив обвалити курс гривні до долара на 25% до 36,57 гривні, залишивши при цьому незмінним курс до євро та залишивши ці курси фіксованими.

Також український регулятор встановив тижневий ліміт на зняття за кордоном коштів з гривневих карток у 12,5 тисячі гривень, поряд з існуючим лімітом у 50 тисяч на місяць. Також зменшено щомісячний ліміт на P2P-перекази громадян за кордон з гривневих карток українських банків зі 100 тисяч грнивень в еквіваленті до 30 тисяч. Щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих карток встановлено у розмірі 100 тисяч гривень в еквіваленті з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у гривні.

Окрім цього, НБУ дозволив банкам з 21 липня продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням на депозит на строк від трьох місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту 50 тисяч гривень в еквіваленті.

Джерело фото: ua.depositphotos.com