У неплатоспроможний банк "Січ" ввели тимчасову адміністрацію

У неплатоспроможний банк "Січ" ввели тимчасову адміністрацію

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запровадив з 10 серпня тимчасову адміністрацію у банку "Січ", який Національний банк України напередодні визнав неплатоспроможним. Про це йдеться у повідомленні фонду.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Судячи з даних на його сайті, адміністрацію введено поки на один місяць, уповноваженою особою фонду визначено Вікторію Степанець, і вона вже приступила до виконання своїх повноважень у банку.

У ФГВ також нагадують, що зважаючи на те, що банк визнано неплатоспроможним після набрання чинності норми про повне відшкодування вкладів фізичним особам, усі вкладники отримають свої кошти у повному обсязі, включно з відсотками, нарахованими на день до початку виведення банку з ринку.

Загалом можлива сума гарантованого відшкодування вкладникам банку "Січ" на 1 серпня становила майже 1,3 мільярда гривень, з яких майже 49 мільйонів гривень – сума коштів фізосіб-підприємців.

Про початок виплат фонд повідомить додатково. Зокрема, передбачено, що виплати за депозитними договорами, строк дії яких закінчився, та за поточними рахунками буде розпочато не пізніше, ніж на 20-й робочий день після віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

При цьому під час воєнного стану вкладники зможуть отримати відшкодування віддалено, не відвідуючи відділення банків-агентів. Дистанційно це можуть зробити люди, що також є клієнтами ПриватБанку, Укргазбанку, банку "Південний" та ПУМБу.