Binancе оголосила про вихід із РФ: обіцяє закрити біржові сервіси там за кілька місяців

Binancе, смартфон, криптовалюта
Binancе. Фото: Depositphotos

Криптовалютна біржа Binance уклала угоду про продаж усього свого російського бізнесу. Про це йдеться в пресрелізі фірми, опублікованому 27 вересня.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що покупцем стала компанія CommEX. У Binance додали, що процес переходу користувачів триватиме до року, а всі активи росіян перебувають у безпеці.

"Цим продажем Binance повністю виходить із Росії. На відміну від аналогічних угод міжнародних компаній у РФ, Binance не матиме поточного розподілу доходу від продажу, а також не зберігає можливості викупу акцій у бізнесі", – йдеться в повідомленні.

Такий крок компанія пояснила тим, що робота в РФ "несумісна зі стратегією Binance щодо відповідності".

Reuters пише, що CommEX запустила свою біржу лише у вівторок, 26 вересня.

Оновлено. Представник криптобіржі Binance в Україні розповів у коментарі Delo.ua, що робота платформи в Росії є несумісною із стратегією глобальної компанії.

"Робота в Росії несумісна із комплаєнс-стратегією Binance, адже нашим головним пріоритетом є захист наших користувачів та підтримка довіри до нашої платформи. Ми невпинно працювали над інвестуванням у команди та системи, що забезпечують захист користувачів. Ми вклали великі кошти у фахівців, процеси та технології, що відповідають за комплаєнс, і продовжуємо концентруватися на створенні провідних у галузі глобальних комплаєнс-програм та допомозі правоохоронним органам", – зазначив він. 

При цьому в компанії не розкривають деталі угоди з продажу бізнеса компанії CommEX, а також не пояснюють, чому обрали саме цього партнера.  

"Ми не розкриваємо деталі угоди. Ми не коментуємо вибір партнера щодо цієї угоди", – сказали в Binance в Україні.

В Binance наголошують, що протягом наступних кількох місяців компанія закриє біржові сервіси та інші бізнес-напрями в Росії.

Водночас вплив на глобальний бізнес Binance очікується обмежений:

"Вплив є обмеженим, оскільки протягом останнього часу ми поступово скорочували свою присутність у Росії", – додали в українському представництві криптобіржі.

Як Binance пояснювала роботу в РФ?

У грудні 2022 року топменеджер Binance Чагрі Пойраз в інтервʼю Forbes заявив, що компанія не вийшла з російського ринку, бо щодо нього немає "глобальних санкцій, як, наприклад, проти Ірану, КНДР, Сирії та Куби.

При цьому він говорив, що Binance працює в РФ з обмеженнями.

"Ми дуже ретельно стежимо за операціями, повʼязаними з російськими олігархами, політиками та їхнім оточенням, і заблокували криптовалютні акаунти родичів кремлівських чиновників… Вони не зможуть використовувати свої облікові записи для продажу, придбання чи переказу криптоактивів", – зазначав Пойраз.

Навесні поточного року Bloomberg із посиланням на джерела повідомило, що Мінʼюст США з’ясовує, чи не порушила Binance або офіційні особи компанії санкції, пов’язані з вторгненням РФ в Україну.

А в серпні компанія заборонила громадянам Росії продавати та купувати через свій P2P-сервіс будь-яку валюту, окрім рубля. Рішення повʼязали з дією 10-го пакету санкцій Європейського Союзу проти РФ.

Російський Forbes писав, що росіяни почали активно використовувати такі сервіси у 2022 році як інструмент для переказу грошей за кордон. Це було повʼязано з тим, що громадянам країни-агресорки ускладнили звичайні SWIFT-перекази після початку повномасштабної війни в Україні. А за допомогою P2P-сервісів можна переказати гроші з одного криптогаманця на інший або купити криптовалюту.

Джерело фото: ua.depositphotos.com