НБУ курс:

USD

41,37

+0,09

EUR

43,63

--0,02

Готівковий курс:

USD

41,69

41,63

EUR

44,19

44,00

Компанія Hyperloop One закривається та розпродає активи

Hyperloop One
Фото: virgin.com

Американська транспортна компанія Hyperloop One, що будувала вакуумні тунелі для швидкісних поїздів, закривається та продає активи.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Як пише видання, компанія звільнила більшість своїх співробітників і намагається продати свої активи та обладнання.

Іншим працівникам, яким доручено наглядати за продажем активів, повідомили, що їхня робота на компанію закінчиться 31 грудня.

На початку 2022 року в компанії працювало понад 200 осіб.

 Компанія також закрила свій офіс у Лос-Анджелесі. 

Від моменту заснування в 2014 році стартап Hyperloop One зібрав понад $450 мільйонів.

Компанія побудувала невеликий тестовий тунель поблизу Лас-Вегасу і на деякий час взяла назву Virgin Hyperloop One після інвестицій компанії Virgin мільярдера Річарда Бренсона. Virgin забрала з назви свій бренд після того, як минулого року стартап вирішив зосередитися на перевезенні вантажів, а не людей.

Від 2016 року Дубайський конгломерат DP World підтримує Hyperloop One і володіє контрольним пакетом акцій.

За даними джерел Bloomberg, залишок інтелектуальної власності стартапу передадуть DP World.

Колись Hyperloop One мріяла побудувати високошвидкісне сполучення між Європою і Китаєм, яке б давало змогу доставляти вантажі з одного кінця Євразії в інший за один день. 

Спочатку компанія мала на меті забезпечити транспортування як вантажів, так і людей у капсулах, що подорожують герметичними металевими трубами на великі відстані зі швидкістю, подібною до швидкості літака.

В 2021 році компанія Virgin Hyperloop на випробувальному полігоні DevLoop у Лас-Вегасі (штат Невада, США) влаштувала першу у світі пасажирську поїздку у швидкісній системі, яка використовує магнітну левітацію для переміщення капсул з пасажирами чи вантажем.

Ще в червні 2018 року Міністерство інфраструктури України підписало меморандум про співпрацю з компанією Hyperloop. Тодішній міністр інфраструктури Володимир Омелян стверджував, що технологія Hyperloop буде реалізована в Україні в перспективі 5-10 років. 

Але вже у 2019 році новий міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що проєкту Hyperloop в Україні не буде.