- Категорія
- Бізнес
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Україна майже на 40% скоротила імпорт ліків — дослідження
За 2022 рік імпорт ліків в Україну скоротився на 38%, експорт українських ліків до інших країн зменшився на 24%. Про це свідчить спільне дослідження компанії "Дарниця" та маркетингової агенції Top Lead.
82% в об’ємі імпорту в Україну займають лікарські засоби, решта – сироватки, вакцини (13%) і реагенти, контрацептиви та медичні матеріали (5%).
Дослідники зазначають, що незважаючи на падіння українського експорту ліків на четверть за рік, знищення складів та виробничих потужностей, зростання цін на сировину та логістичні проблеми експорт не припинився, і економіка продовжувала отримувати гроші.
З усіх покупців українських ліків найбільші обсяги імпортує Узбекистан. Крім того, дослідники відзначають дві головні зміні 2022 року в структурі експорту:
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua- Українські компанії перестали продавати ліки до Росії та Білорусі;
- Зріc експорт до Литви та Латвії.
"Фармацевтична компанія "Дарниця" експортує ліки до 14 країн та має понад 250 реєстрацій лікарських засобів за кордоном, зокрема в країнах Європи та Азії. За результатом 2022 роу ми наростили обсяги експорту на 38,9% – до 285 млн грн. У натуральному вимірі продажі за кордон збільшилися в 1,5 рази", — розповіла керівник департаменту міжнародної реєстрації та виходу на нові ринки фармацевтичної компанії Ганна Павлюк-Гаврилова.
В дослідженні також констатували, що ЄС поки що не визнає GMP-сертифікати, видані Держлікслужбою України. Хоча найбільші виробники ліків в Україні мають документ. Він підтверджує, що лікарські засоби постійно виробляються і контролюються відповідно до міжнародних стандартів якості.
"Тому для експорту до ЄС виробник повинен проходити додаткову перевірку регуляторними органами тієї чи іншої країни ЄС. Задача України на найближчий час — домогтись визнання українських сертифікатів у ЄС", — додали дослідники.
Нагадаємо, нещодавно в Україну доставили ліки для онкопацієнтів на загальну суму 10,8 млн грн. Пацієнти можуть їх отримати у Національному інституті раку, Черкаській обласній онкологічній диспансерній та в громадській організації "Афіна. Жінки проти раку".
Джерела фото: ua.depositphotos.com