НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

В яких сферах найчастіше закривався бізнес під час повномасштабної війни, - дослідження

В яких сферах найчастіше закривався бізнес під час повномасштабної війни, - дослідження
Фото: ua.depositphotos.com

За час повномасштабної війни найчастіше закривали бізнес аграрії та юристи, свідчать дані дослідження, яке провів YouControl.Market.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Так, згідно з результатами дослідження, найбільше за час великої війни в Україні закрилося аграрних підприємств — 1261 компанія за період із 2022 року по перший квартал 2024 року включно. Наступні сфери за кількістю закриттів — оптова торгівля, операції з нерухомістю та будівельні компанії.

Ілюстрація: YouControl.Market

При цьому частка закриття компаній, які надають юридичні послуги в загальній кількості припинених фірм за час війни зросла у 2 рази.

"Тобто якщо в 2021 році на юридичний сектор припадало 2,3% усіх припинень бізнес-діяльності в Україні, то за період повномасштабної війни частка закритих юридичних компаній зросла до 4,7%", - йдеться в результатах дослідження.

Ілюстрація: YouControl.Market

Також знизилась і інтенсивність ліквідацій компаній за більш ніж два роки війни в секторах водопостачання, деревообробки, роздрібної і оптової торгівлі.

Інтенсивність офіційних ліквідацій підприємств під час повномасштабної війни у порівнянні з 2021 роком найбільше зросла в Одеській, Запорізькій та Київській областях.

Ілюстрація: YouControl.Market

Натомість суттєве зниження закриттів бізнесу спостерігалося у таких регіонах як Херсонська, Харківська та Донецька області.

"На жаль, цей тренд пов'язаний з окупацією частини регіонів, а не з покращенням умов ведення бізнесу", - повідомляють експерти.

За даними YC.Market у 2023 році в Україні закрили трохи більше 4 тисяч компаній — це вдвічі менше ліквідованих фірм, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Зазначимо, нещодавно повідомлялося, які українські ритейлери згорнули діяльність під час війни.

Також повідомлялося, що у 2022 році кількість діючих підприємств у галузі сільського, лісового та рибного господарства зменшилася з 51,8 тис. до 35,6 тис, тобто майже на третину (-31,4 %). Для галузі це найбільше зниження з 2012 року, яке водночас перевищує відповідний показник по економіці в цілому (-29,6 %).

Фото: ua.depositphotos.com