- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Гральний бізнес продовжує поповнювати бюджет: скільки податків сплачено
За вісім місяців 2024 року податкові надходження від грального бізнесу становили 11,7 млрд гривень, що у 2,1 раза більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
За його словами, організатори азартних ігор нарощують темпи поповнення бюджету.
"За 8 місяців поточного року маємо збільшення бюджетних надходжень у кілька разів! Так, з початку року гральний бізнес поповнив державну скарбницю на 11,7 млрд гривень, що у 2,1 раза більше, ніж за аналогічний період 2023 року", - зауважив Гетманцев.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaВін уточнив, що у надходженнях головними є податок на прибуток – 63,6% та ПДФО – 35,9%.
Так, за останні 8 місяців податку на прибуток було сплачено у три рази більше, а саме, 7,4 млрд гривень. Для порівняння, гральний бізнес сплатив за аналогічний період 2023 року 2,5 млрд гривень.
Крім того, збільшилися також надходження від ПДФО: у 2024 році сплачено 4,2 млрд гривень, проти 3,1 млрд гривень у 2023 році.
Зауважимо, за сім місяців 2024 року податкові надходження від грального бізнесу становили 9,8 млрд грн, що у 2,9 раза більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
Нагадаємо, що гральний бізнес за 2023 рік сплатив понад 10 млрд грн податків. Водночас загальний обіг грального бізнесу виріс майже у 15 разів за рік та сягнув 207 млрд грн.
Гральний бізнес в Україні
Кабінет міністрів скасував поширення на діяльність з організації та проведення азартних ігор норми про автоматичне продовження строків діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру.
Також Володимир Зеленський підписав закон про заборону перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування.
Документом передбачається відновлювання законодавчої норми про те, що платниками єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування в умовах воєнного стану не можуть бути суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей, парі.