- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
РФ планують внести до "чорного" списку FATF через фінансування тероризму та відмивання коштів
Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) наступного тижня вирішить, чи вносити Росію до свого чорного списку. Це може зруйнувати економіку країни-агресора.
Про це повідомляє Politico, посилаючись на документ, з яким ознайомилося видання.
Ідеться про рейтинг, який складає міжурядова організація FATF. Вона оцінює країни щодо відмивання коштів та фінансування тероризму.
Видання нагадує, що цього рішення від FATF вимагає Україна. Її пропозицію розглянуть на засіданні організації, яке відбудеться 22 жовтня
"Внесення до чорного або сірого списку FATF може завдати серйозної шкоди фінансовій репутації країни та вважається економічно руйнівним для більшості держав", - пише Politico.
Зазначається, що публічно FATF заявила, що вважає агресію Росії неприйнятною та такою, що суперечить її "основним принципам", але на практиці зниження рейтингу Росії вимагає консенсусу всіх членів.
До складу організації входять близько 40 країн, включаючи ті, що відмовилися від санкцій проти Росії – Китай, Індія, Бразилія, ПАР та Саудівська Аравія. Тому, чи буде консенсус щодо зниження рейтингу Росії, наразі невідомо.
Видання вказує, що потрапляння до чорного списку FATF може завдати шкоди фінансовій репутації країни. У цьому списку зараз є такі країни, як Іран та Північна Корея. Інше питання, що в умовах безпрецедентних санкцій проти РФ багато західних країн і так звели з нею торгівлю до мінімуму. Тому невідомо, який ефект може це рішення мати на Росію.
Під час розгляду планують підкреслити тісну фінансову та військову співпрацю між Росією та країнами високого ризику, такими як Північна Корея та Іран. Також у доповіді йдеться про фінансування Росією незаконних військових формувань, таких як "ПВК Вагнера".
Також йдеться про використання Росією Telegram і криптовалют для фінансування тероризму та відмивання грошей, отриманих від продажу товарів, вкрадених під час вторгнення в Україну - від зерна до корисних копалин.
ДОВІДКА:
FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей – Financial Action Task Force) - орган, що регулярно оцінює країни відповідно до їхньої прихильності боротися з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження ядерної, хімічної чи біологічної зброї.
Як виключення з FATF вплине на РФ
Україна ініціює виключення РФ із членів FATF, що ускладнить міжнародним компаніям ведення бізнесу з країною-терористом.
Як виключення з FATF вплине на РФ:
- Суттєве підвищення вартості ведення бізнесу з РФ. Внесення РФ до чорного списку "юрисдикцій високого ризику" означатиме, що іноземні банки й інші фінансові установи муситимуть проводити додаткові перевірки під час роботи з російськими юридичними особами, щоб перевірити, чи не є вони злочинцями/шахраями. Закордонним контрагентам стане дорожче, а отже, невигідно вести бізнес із Росією. Різке збільшення вартості так званої "юридичної логістики".
- Обмеження торгівлі Рф зі світом. Буде важче отримувати платежі за експорт і здійснювати платежі за імпорт. Наприклад, коли Іран потрапив до чорного списку FATF у 2020 році, його експорт товарів і послуг скоротився приблизно на 30%.
- Відтік прямих іноземних інвестицій. Іноземні компанії зіткнуться з набагато більшими витратами на інвестування в РФ, а переказ коштів до РФ стане проблематичним.
- Зменшення можливостей ухилятися від санкцій. Наразі режим санкцій часто дає російським компаніям змогу обійти фінансові санкції, наприклад структуруючи транзакцію через російський банк, який не потрапив під санкції. Внесення РФ як держави до чорного списку ліквідує такі "безпечні притулки" та свободи.
Зазначимо, міжнародна група з протидії відмиванню грошей (FATF) заборонила Росії брати участь у своїх поточних та майбутніх проєктах.
Раніше Верховна Рада закликала цю організацію все ж таки призупинити членство Росії в ній самій і попросити зробити те ж саме регіональні органи, створені по типу FATF. Із аналогічним закликом звернувся до неї і Національний банк України.
Нагадаємо, FATF на пленарному засіданні 23-28 червня у Сінгапурі продовжила призупинення членства Росії, але знов не наважилася додати країну-агресора до "чорного списку".
Джерело фото: ua.depositphotos.com