"Слуги" запропонували наростити видатки держбюджету ще на 270 млрд грн

"Слуги" запропонували наростити видатки держбюджету ще на 270 млрд грн

У "Слузі народу" зареєстрували законопроєкт (№7644), яким пропонується збільшити видатки державного бюджету на 270,18 млрд грн, із яких 269,45 млрд грн – на національну безпеку та оборону.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

На прийняття Верховною Радою документу є всі шанси, оскільки його авторами виступили багато представників президентської фракції.

"Реалізація законопроєкту приведе до збільшення розміру дефіциту держбюджету та граничної суми боргу на відповідну суму", – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Як стверджує заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк (фракція "Голос"), текст законопроєкту готував уряд.

Згідно з документом, видатки запропоновано збільшити таким чином:

  • на Міноборони – 241,16 млрд грн, зокрема на оплату праці - на 145,3 млрд грн;
  • на МВС – на 22,86 млрд грн;
  • на СБУ – на 2,46 млрд грн;
  • на ГУР Міноборони – на 2,22 млрд грн.

Крім того, намічено збільшити Резервний фонд Кабміну на 715,7 млн грн.

Отже, загальні видатки держбюджету 2022 року зростуть до 2,633 млрд грн, що, як зазначив Железняк, на 75%, або 1,136 трлн більше, ніж було заплановано до війни.

Розмір внутрішніх запозичень запропоновано підняти до 794,14 млрд грн, граничний розмір дефіциту - до 1,093 трлн грн, а державного боргу - до 3,63 трлн грн.

Нагадаємо, нещодавно Україна домовилася з урядом Італії про анонсоване безвідсоткове запозичення 200 мільйонів євро. Відповідний кредитний договір 5 серпня підписав міністр фінансів Сергій Марченко.