НБУ курс:

USD

41,37

--0,05

EUR

44,61

--0,22

Готівковий курс:

USD

41,30

41,20

EUR

45,05

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

У ГУР повідомили, скільки грошей залишилося у Росії для фінансування війни

У ГУР повідомили, скільки грошей залишилося у Росії для фінансування війни
Президент Росії Володимир Путін.

Країна-агресор Росія фінансує війну з резервних фондів, які оцінюють у понад 150 мільярдів доларів.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив представник воєнної розвідки України Андрій Юсов у коментарі "Укрінформу".

За його словами, падіння бюджетних доходів Кремль покриває з резервних фондів, які активно наповнювали валютою та золотом перед повномасштабним вторгненням в Україну.

"Власне, саме із цих запасів Росія фінансує війну: утримує армію, виготовляє та закуповує зброю", - зазначив він.

Юсов наголосив, що ресурси Росії не безмежні, війна - це дуже дорого, тож процес системної кризи в РФ незворотній. І це лише питання часу.

Як зазначається, крім резервів, РФ отримує доходи завдяки експорту нафти. Російський експорт на початку року становив 8,3 млн барелів нафти на добу - найвищий рівень з квітня 2020-го, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Найбільшим покупцем був Китай (43% російського експорту сирої нафти), далі - Індія (36%), ЄС (8%) і Туреччина (3%).

Однак після встановлення у грудні 2022 року верхньої межі цін для закупівель російської нафти, доходи від нафтогазової галузі, за даними міністерства фінансів РФ, за 4 місяці цього року скоротилися на 52% порівняно з січнем - квітнем 2022 року.

Нагадаємо, в РФ дедалі частіше лунають заклики до примусової праці для забезпечення потреб війни, як колись у Радянському Союзі. Наразі в країні-агресорі планують запровадити шестиденний робочий тиждень без додаткової оплати для працівників з огляду на економічні вимоги війни.

Розвідка Британії повідомляла, що у країні-агресорі РФ засекретили значну частину своїх військових витрат, які продовжують чинити тиск на російський бюджет.