- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
У серпні загальний фонд державного бюджету поповнився на понад 386 млрд грн
У серпні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 386,2 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Цей показник виявився утричі більшим, ніж за попередній місяць (120,3 мільярди гривень).
Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.
Так, за підсумками серпня надходження платежів від Державної податкової служби становили 100,8 млрд грн, у тому числі:
- 42,2 млрд грн – податок на прибуток підприємств;
- 21,3 млрд грн – податок на додану вартість (зібрано 33,5 млрд, відшкодовано – 12,2 млрд грн);
- 17,0 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;
- 12,7 млрд грн – акцизний податок;
- 4,9 млрд грн – рентна плата.
Платежі від Держмитслужби надійшли в обсязі 51,1 млрд гривень.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaКрім того, як повідомляють у Мінфіні, у серпні до загального фонду державного бюджету надійшло 228,1 млрд грн коштів у вигляді міжнародної допомоги (грантів), зокрема 160,4 млрд грн – від США в рамках проекту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine) та 67,7 млрд грн – допомога від Європейського Союзу, кошти є частиною макрофінансової допомоги ЄС в межах фінансового інструменту Ukraine Facility.
В цілому ж, за оперативними даними, за підсумками серпня 2024 року до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 443,2 млрд грн податків, зборів та інших платежів.
Крім того, близько 38,0 млрд грн (станом на 29 серпня) у вигляді ЄСВ надійшло до фондів пенсійного та соціального страхування.
Зовнішнє фінансування України від початку війни наближається до 100 мільярдів доларів
При цьому найбільшими донорами України стали Європейський Союз та США.
За словами голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, станом на 15 серпня Україна залучила зовнішнє фінансування бюджету у поточному році обсягом 24,5 мільярдів доларів, трохи більше половини якого надав ЄС (53,4%), решта США (15,9%), МВФ (12,6%), Японія (8,7%), Канада (6%), Великобританія, Світовий банк (СБ) та інші донори.
Як зауважив Гетманцев, у разі виконання всіх необхідних умов до кінця поточного року до бюджету має надійти ще близько 13,5 мільярдів доларів переважно від:
- ЄС - 4 мільярди євро чергового траншу безвідсоткової позики за програмою Ukraine Facility;
- США - 3,9 мільярдів доларів другого траншу безвідсоткової позики (із можливістю її списання у рамках пакету бюджетної допомоги);
- МВФ - 2,2 мільярдів доларів позики, 6 і 7 траншами за програмою EFF;
- Світовий банк - 1,5 мільярдів доларів другого траншу позики за інструментом DPL.
Фото: ua.depositphotos.com