НБУ курс:

USD

41,24

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,66

41,60

EUR

44,20

44,00

Пільговий імпорт енергозберігаючих установок в Україні перевищив 7 млрд грн за два місяці

Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

Наприкінці липня набрали чинності нові закони України, які звільняють від митних платежів обладнання для генерації та зберігання електроенергії. З моменту їх введення загальна вартість ввезених товарів склала 7,08 мільярдів гривень. Про це повідомляє Державна митна служба.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Водночас пільги на сплату митних платежів склали 1,47 мільярда гривень.

Найпопулярнішими серед товарів, які ввезли без сплати податків, були акумулятори та електрогенераторні установки. Акумуляторів імпортовано майже 120 тисяч одиниць, а електрогенераторів — понад 1,8 тисяч одиниць. Внаслідок цього податкове навантаження на ці товари під час імпорту було знижено на близько 760 мільйонів гривень.

Одночасно пільги, що поширюються на інше обладнання та комплектуючі, необхідні для відновлення енергетичної інфраструктури, відповідно до цих законів, досягли понад 708 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що 16 липня Верховна Рада України ухвалила законопроекти №11258 та №11259, які скасовують ПДВ і ввізне мито на товари для виробництва та ремонту машин механізованого розмінування. Окрім того, звільнено від мита і ПДВ обладнання для енергетики. 

Також за ініціативою волонтерів до переліку пільгових товарів додано тактичні навушники спеціального військового призначення для українських військових.

Законопроекти включають правки щодо звільнення від мита та ПДВ для:

  • Обладнання для вітрової та сонячної генерації;
  • Електрогенераторного обладнання;
  • Акумуляторів (окрім акумуляторів малої потужності).

Уряд запроваджує пільгове кредитування на енергообладнання для населення та бізнесу

Зауважимо, також Уряд запровадив інструменти фінансової підтримки реалізації проєктів розподіленої генерації: для підприємств малого та середнього бізнесу — розширення можливості програми "Доступні кредити 5-7-9 %" за напрямом будівництва і улаштування газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок.

Для населення — запровадження кредитів на встановлення сонячних панелей з системами накопичення під 0 % річних. Сума кредиту за цією програмою може складати до 480 тисяч гривень, а термін кредитування - до 10 років.

Раніше Уряд оголосив про початок державної програми пільгового кредитування на закупівлю енергетичного обладнання як для громадян, так і для бізнесу.

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків(ОСББ) можуть отримати компенсацію до 1 млн грн за встановлення сонячних електростанцій та до 2 млн грн за встановлення теплових насосів для опалення.

Фото: ua.depositphotos.com