Росія заборонила західним інвесторам продавати банківські та ключові пакети акцій в енергетиці

Росія заборонила західним інвесторам продавати банківські та ключові пакети акцій в енергетиці
Фото: depositphotos

Росія заборонила інвесторам з так званих недружніх країн продавати частки в ключових енергетичних проектах і банках до кінця року, посилюючи тиск у протистоянні санкцій Заходу.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє Reuters. 

Західні країни та союзники, включаючи Японію, наклали фінансові обмеження на Росію після того, як вона ввела війська в Україну наприкінці лютого. Москва у відповідь перешкодила західному бізнесу та його союзникам залишити Росію, а в деяких випадках конфіскувала їхні активи.

Указом, якій підписан президентом Володимиром Путіним, передбачається негайна заборона інвесторам з країн, які підтримали санкції проти Росії, продавати свої активи за угодами про розподіл продукції (УРП), банкам, стратегічним структурам, компаніям, що виробляють енергетичне обладнання, а також іншим проекти, від видобутку нафти та газу до вугілля та нікелю.

Путін може надати спеціальну відмову в певних випадках для здійснення угод, йдеться в указі, а уряд і центральний банк повинні підготувати список банків для затвердження Кремлем. В указі жодного інвестора не було названо.

Заборона поширюється майже на всі великі фінансові та енергетичні проекти, де ще є частка іноземних інвесторів, включаючи нафтогазовий проект "Сахалін-1".

Нагадаємо, що Бельгія заморозила російські активи на €50 млрд.